Sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego

XIII Niedziela Roku - ogłoszenie duszpasterskie - 26 VI 2022 r.

- W duchu serdecznego dziękczynienia za łaskę ustanowienia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, którą Papież Paweł VI utworzył z wielkiej gorzowskiej Administratury Apostolskiej bullą Episcoporum Poloniae coetus 28 czerwca 1972 roku, zapraszamy wszystkich do udziału w Uroczystości Dziękczynienia Bogu za 50 lat życia Świętego Kościoła Szczecińsko-Kamieńskiego. Główną Uroczystością obchodów tego Jubileuszu będzie Dziękczynna Msza Święta we wtorek, 28 czerwca br., o godz. 18.00 w Archikatedrze Szczecińskiej. Liturgię poprzedzi różańcowe czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 17.00.

1. W minionym tygodniu zakończono izolację termiczną stropodachu budynku między plebanią a kościołem. Dobiega końca wymiana okien w budynku parafialnym. W tym tygodniu spodziewamy się dostawy 1200 m2 płyt przeciwpożarowych na podłogę stropodachu na kościele i na kaplicy bocznej. Na tych płytach będzie położona 40 cm warstwa wełny mineralnej. Realizacja wymienionych inwestycji, jak również nowe okna do kaplicy bocznej, zestawy 3-szybowe do okien witrażowych w naszym kościele, remont dachu na plebanii - są możliwe dzięki ofiarności od wielu lat naszych Parafian i Przyjaciół oraz otrzymanej dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Możemy śmiało powiedzieć, że to co czynimy wpisuje się w Jubileusz 50 - lecia życia Świętego Kościoła Szczecińsko-Kamieńskiego, tym bardziej, że nasz kościół pełnił rolę katedry do czasu otwarcia katedry św. Jakuba Ap. w Szczecinie. Warto przypomnieć, że w pomieszczeniach naszego domu parafialnego przy ul. Królowej Korony Polskiej przez wiele lat funkcjonowała Kuria Biskupia Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Tu mieszkał również, do czasu przeprowadzenia się do Domu Biskupiego przy ul. Ks. Piotra Skargi 30, pierwszy biskup szczeciński Ks. Abp Jerzy Stroba.
2. Serdecznie dziękujemy wszystkim wiernym za udział w nabożeństwach ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które kończymy w czwartek, 30 czerwca o godz. 17.30. Nabożeństwo poprzedzi adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
3. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. rano i podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
4. W pierwszą sobotę lipca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP będzie o godz. 17.15.
5. Grupa 50 osobowa dzieci, pod opieką Siostry Izabeli i wolontariuszy ze Świetlicy Środowiskowej wyjechała w miniony piątek na kolonie w rejon Szklarskiej Poręby.
6. W niedzielę, 3 lipca br., serdecznie zapraszamy na kiermasz ciast, który organizują wolontariusze Świetlicy Środowiskowej Caritas z okazji 70. rocznicy urodzin ks. proboszcza Krzysztofa.
7. Solenizantom, Jubilatom, Gościom i Parafianom, życzymy zdrowia duszy i ciała za przyczyną Św. Apostołów Piotra i Pawła, których uroczystość przypada w środę, 29 czerwca br.
8. Udającym się na wakacje i urlopy życzmy dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.
9. W dniach od 22 do 24 września br., zapraszamy na Pielgrzymkę do Częstochowy. W programie: Rokitno, Świebodzin, Góra Świętej Anny, Piekary Śląskie i Jasna Góra. Koszt 400 zł. Prosimy o szybkie podejmowanie decyzji. Jest to ważne ze względów organizacyjnych.
10. W lipcu i w sierpniu kancelaria parafialna będzie czynna wg planu wakacyjnego. W poniedziałki i czwartki od godz. 16.00 do 17.45; we wtorki i piątki od godz. 9.00 do 10.00.
11. Rodzinom, które przeżywają odejście swoich bliskich do domu Ojca składamy wyrazy współczucia. Za zmarłych z naszych rodzin i za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące, Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
Szczęść Boże XIII Niedziela Roku - ogłoszenie duszpasterskie - 26 VI 2022 r.

-Szczęść Boże

Drukuj cofnij odsłon: 295 aktualizowano: 2022-06-27 22:42 Do góry