Sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego

XII Niedziela Roku - ogłoszenia duszpasterskie - 19 VI 2021 r.

1. W tym roku Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela będzie liturgicznie obchodzona w czwartek, 23 czerwca. Natomiast w piątek, 24 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. W czwartek, 23 czerwca br., uroczystość odpustowa w Bazylice św. Jana Chrzciciela w Szczecinie, będzie połączona z Jubileuszem 100. rocznicy nadania temu kościołowi tytułu i godności „Matki Kościołów Pomorza Zachodniego” przez papieża Piusa XI. Uroczysta Msza Święta odpustowa i inaugurująca Jubileusz 100-lecia, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, zostanie odprawiona w tym dniu o godz. 18.00.

3. W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w piątek, 24 czerwca br. procesja eucharystyczna rozpocznie się nieszporami w kościele pw. św. Andrzeja Boboli przy ul. Pocztowej o godz. 17.30 i będzie zmierzać do Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, gdzie ok. godz. 19.00 zostanie odprawiona Uroczysta Msza Święta odpustowa. Po Eucharystii nastąpi Akt oddania Kapłanów i zawierzenie miasta Szczecina Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

4. W czwartek, na zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po procesji eucharystycznej, będzie poświecenie wianków. Wianki sporządzone z kwiatów i ziół leczniczych, są symbolem ludzkiej pracy, a także utożsamiają Boży dar służący ludziom i wszelkim stworzeniom. Podczas święcenia modlimy się aby Bóg otaczał swoja opieką łąki, pola, lasy i pozwolił im wydać obfite zbiory.

5. W czwartek, 23 czerwca Msza Święta o godz. 18.00 będzie sprawowana w intencjach próśb i podziękowań przez wstawiennictwo św. Jana Chrzciciela i św. Ojca Pio.

6. Zbiórka makulatury na misje będzie 24 i 25 czerwca br.

7. W dniach od 22 do 24 września br., zapraszamy na Archidiecezjalną Pielgrzymkę do Częstochowy. W programie: Rokitno, Świebodzin, Góra Świętej Anny, Piekary Śląskie i Jasna Góra. Koszt 400 zł. Prosimy o podejmowanie szybkiej decyzji. Jest to ważne ze względów organizacyjnych.

8. Solenizantom, Jubilatom, Gościom i Parafianom, życzymy zdrowia duszy i ciała za przyczyną św. Jana Chrzciciela.

9. Rodzinom, które przeżywają odejście swoich bliskich do domu Ojca składamy wyrazy współczucia. Za zmarłych z naszych rodzin i za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące, Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Drukuj cofnij odsłon: 265 utworzono : 2022-06-23 16:08 Do góry