Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

II Niedziela po Bożym Narodzeniu - ogłoszenia duszpasterskie - 4 I 2015 r.

Komunikat Kurii Metropolitalnej
W dniu 6 stycznia 2015 r. Ks. Bp Marian Błażej Kruszyłowicz OFMConv będzie obchodził 25. rocznicę sakry biskupiej, otrzymanej z rąk św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra na Watykanie. W tym dniu Dostojny Jubilat będzie przewodniczył Mszy Świętej, z udziałem przedstawicieli Korpusu Dyplomatycznego, w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie o godz. 9.00, a następnie o godz. 12.00 na Placu Armii Krajowej w Szczecinie otworzy V Szczeciński Orszak Trzech Króli. Zwieńczeniem uroczystości jubileuszowych będzie Msza Święta, sprawowana w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie w sobotę, 10 stycznia 2015 r. o godz. 11.00. Do udziału w tych uroczystościach Ksiądz Arcybiskup Metropolita zaprasza jak najliczniej całe Duchowieństwo, Członków Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, Osoby żyjące indywidualną konsekracją, a także wszystkie środowiska duszpasterskie, członków Ruchów, Stowarzyszeń i innych Wspólnot Kościelnych oraz wiernych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca - dzisiaj o godz. 17.15.

2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), Msze św. będą sprawowane wg planu niedzielnego. Ofiary w tym dniu zbierane - są przeznaczone na dzieła misje.

3. W niedzielę, 11 stycznia - po Mszy Świętej o godz. 13.30, jasełka w wykonaniu alumnów AWSD.
4. Spotkanie opłatkowe przy żłóbku dla grup duszpasterskich naszej parafii - w niedzielę, 11 stycznia o godz. 16.00.

5. Rodzinom, które nas przyjęły z odwiedzinami kolędowymi, dziękujemy za wspólną modlitwę, gościnność i ofiary, które są przeznaczone na inwestycje w naszym kościele, potrzeby Archidiecezji i do dyspozycji kapłanów pracujących w parafii.
6. Solenizantom, jubilatom, gościom, parafianom życzymy wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

7. Plan kolędy
Niedziela 4 I, ul. 5 Lipca 23 - 23b, Mickiewicza str. nieparzysta od 1 do 23.
oraz str. parzysta od 4 do 24.
Poniedziałek 5 I, ul. Mickiewicza od 26 do 54 .
Środa 7 I, ul. O. Beyzyma i J. Soplicy .
Czwartek 8 I, ul. Leszczyńskiego i Bogumiły.
Piątek 9 I, ul. Gorkiego.
Sobota 10 I, ul. Spółdzielcza i Zaleskiego.
Niedziela 11 I , ul. Wawrzyniaka, Bałuckiego i Przybyszewskiego,

- Dokładny plan kolędy jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
- W styczniu kancelaria parafialna jest czynna od 9.00 do 10.00.

8. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe, składamy wyrazy współczucia. W minionym czasie do domu Boga Ojca odeszli śp.: Irena Hardej-Stec, Bonifacy Kobrzycki, Mieczysław Elerowski i Marcin Wąsik. Za wszystkich zmarłych, Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie.

Ks. proboszcz i Księża Wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 1444 utworzono : 2015-01-03 20:59 Do góry