Czwartek, 31 maja 2024 r. imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili Piątek VIII tygodnia okresu zwykłego | Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny

Aktualności

II Niedziela Wielkanocna - Niedziela Miłosierdzia Bożego - Ogłoszenia duszpasterskie - 7.04.2024 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej

I. „W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 8 kwietnia, będziemy obchodzić Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu w kościele pw. św. Jana Ewangelisty w Szczecinie o godz. 18.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. z podjęciem dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do włączenia się w dzieło obrony życia dzieci nienarodzonych.”
- Również w naszej Parafii, w poniedziałek, 08 kwietnia br., na Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie można podjąć DUCHOWĄ ADOPCJĘ DZIECKA POCZĘTEGO.

II. „W niedzielę, 14 kwietnia br., odbędzie się w Szczecinie XX Marsz dla Życia, który pod hasłem „Życie nie zna granic!" o godz. 15.00 wyruszy z Jasnych Błoni do Bazyliki Archikatedralnej. Będzie on osobistym świadectwem w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Po Marszu dla Życia w Bazylice Archikatedralnej będzie Msza Święta z możliwością podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego."

1. W tragicznym wypadku 1 marca br., na Placu Rodła i Al. Wyzwolenia w Szczecinie ucierpiało wiele osób. Wśród nich, z ciężkimi obrażeniami jest nasza Parafianka, którą czeka wielomiesięczna i bardzo kosztowna rehabilitacja. W ramach ludzkiej pomocy, w niedzielę, 14 kwietnia br., będzie zbiórka do puszek na fundusz rehabilitacyjny dla Pani Lucyny.

2. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za dary serca złożone na potrzeby naszej Parafii.

3. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy pomyślności duchowej i doczesnej przez wstawiennictwo Świętej Rodzin Patronki naszej Parafii.

4. Msza Święta za zmarłych, którzy odeszli do domu Ojca w marcu br., będzie sprawowana we wtorek, 09 kwietnia o godz. 18.00.

5. Rodzinom, które przeżywają odejście swoich bliskich do domu Ojca - składamy wyrazy współczucia. W minionym tygodniu do domu Ojca odeszli śp. Zygmunt KULIGOWSKI i Teresa WAWRZYNIAK. Za naszych zmarłych i za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące, Dobry Jezu a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.


Szczęść Boże
KS. PROBOSZCZ I KSIĘŻA WIKARIUSZEDrukuj cofnij odsłon: 121 aktualizowano: 2024-04-07 21:25 Do góry
design szczecin, projektowanie stron internetowych Parafia rzymskokatolicka pw. Świętej Rodziny w Szczecinie ul. Królowej Korony Polskiej 28 | 70-485 Szczecin | tel. 091 423-70-70

© 2024 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone