Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

III Niedziela Adwentu - ogłoszenia duszpasterskie - 11 XII 2022 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej:
- W środę, 14 grudnia br., przypada rocznica urodzin Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, a w sobotę, 17 grudnia br., rocznica urodzin Ks. Biskupa Henryka Wejmana, którego 8. rocznica sakry biskupiej przypada 20 grudnia br. Dostojnym Jubilatom życzmy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej.
- We wtorek, 13 grudnia br., przypada 41. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, a w sobotę, 17 grudnia br., 52. rocznica wydarzeń Grudnia 1970 r. Z tej okazji w sobotę, o godz. 10.00 - będzie sprawowana Msza Święta w parafii pw. św. Stanisława Kostki, przy pl. Matki Teresy z Kalkuty 5, a o godz. 11.45 - uroczystości pod Bramą Stoczni Szczecińskiej. Dokładny program uroczystości jest na tablicy ogłoszeń. Do udziału serdecznie zapraszamy.

1. We wtorek, 13 grudnia br., Msza Święta o godz. 18.00., będzie sprawowana za zmarłych, którzy odeszli do domu Boga Ojca w listopadzie br.

2. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy w czwartek, 15 grudnia br., na Mszę Świętą o godz. 18.00, a po Mszy Świętej spotkanie formacyjne.

3. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w niedzielę, 18 grudnia br. Poprowadzi je Ojciec Grzegorz – dominikanin.

4. W piątek, 16 grudnia br., po Mszy Świętej wieczornej - zapraszamy na procesję różańcowa do Figury Świętego Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.

5. Pobłogosławione i poświęcone opłatki wigilijne oraz świece Caritas można nabyć w kruchcie kościoła.

6. W przyszłą niedzielę, na stoisku Świetlicy Środowiskowej Caritas przed kościołem, będzie można nabyć stroik na święta Bożego Narodzenia.

7. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na inwestycje prowadzone w naszej Parafii, oraz na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

8. Na stolikach z prasą są kartki zgłoszeniowe dla rodzin, które mają życzenie, aby kapłan odwiedził Ich dom w ramach KOLĘDY - 2022/2023 r. Wypełnione zgłoszenia prosimy złożyć do skarbony pod obrazem Świętej Rodziny. Termin kolędy podamy w ramach ogłoszeń duszpasterskich.

9. W Wigilię Bożego Narodzenia będą sparowane u nas trzy Pasterski - o godz. 20.30, 22.00 i 24.00.

10. Zbiórka makulatury na misje będzie 16 i 17 grudnia br.

11. Rodzinom, które przeżywają śmierć swoich bliskich składamy wyrazy współczucia. Za wszystkich naszych zmarłych i za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wieczny. Amen. Za wszystkich zmarłych Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

KSIĄDZ PROBOSZCZ I KSIĘŻA WIKARIUSZE

Drukuj cofnij odsłon: 344 utworzono : 2022-12-14 17:38 Do góry