Środa, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty

III Niedziela Wielkiego Postu - ogłoszenia duszpasterskie - 4 III 2018 r.

1. Podejmując prośbę Księdza Arcybiskupa o wołanie do Boga w intencji uproszenia nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, z rodzin naszej parafii i z rodzin archidiecezji, całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem kapłanów, sióstr zakonnych, grup modlitewnych i wiernych, rozpocznie się w środę, 7 marca Mszą Świętą o godz. 18.00. Adoracja w kościele będzie do godz. 21.00. Następnie będzie kontynuowana w salce – kaplicy, naprzeciw zakrystii. Zakończenie adoracji w czwartek, 8 marca o godz. 18.00. Do modlitwy wszystkich serdecznie zapraszamy.

2. Droga Krzyżowa w piątek o godz.: 8.30, 17.00 i 18.30.

3. W niedzielę, 11 marca br., w drugą rocznicę odsłonięcia w kruchcie naszego kościoła tablicy upamiętniającej martyrologium Dzieci Zamojszczyzny, na Mszy Świętej o godz. 12.00, będziemy się modlić za ofiary II wojny światowej, które ta tablica upamiętnia.

4. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz za ofiary złożone na Dzieło Pomocy Misjom.

5. W niedzielę, 11 marca będą zbierane ofiary do puszek na kwiaty do Bożego Grobu i na wystrój ołtarza na Święta Wielkanocne.

6. W ramach tegorocznej jałmużny wielkopostnej kontynuujemy pomoc finansową dla rodziny w syryjskim Aleppo. Jałmużnę można składać do skarbony przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Od kwietnia 2017 r., co miesiąc wysyłamy na ten cel 600 zł. Pomoc tę realizujemy za pośrednictwem Caritas Polska. Wszystkim włączającym się w dzieło pomocy rodzinom w Aleppo składamy serdeczne Bóg zapłać.

7. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo Świętej Rodziny patronki naszej Parafii.

8. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe, składamy wyrazy współczucia.
W minionych dniach do domu Boga Ojca odeszli: śp.: Lech Łobażewicz, Barbara Kielak i Bogusława Idziak. Za wszystkich zmarłych, Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

KS.PROBOSZCZ I KSIĘŻA WIKARIUSZE

Drukuj cofnij odsłon: 698 utworzono : 2018-03-07 10:29 Do góry