Czwartek, 30 maja 2024 r. imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama Czwartek VIII tygodnia okresu zwykłego | Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

Aktualności

IV Niedziela Wielkanocna Dobrego Pasterza - ogłoszenia parafialne - 21 IV 2024 r.

1. „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie mój Syn” - pod takim hasałem rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Zakonnego. Z tej okazji, w piątek, 26 kwietnia br., o godzinie 18.00 - będziemy gościć w naszej Parafii kleryków Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, którzy będą modlić się z nami o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy Świętej będzie krótkie spotkanie o tematyce powołaniowej. Do udziału serdecznie zapraszamy.

2. Msza św. w intencji podziękowań i próśb za przyczyną św. Ojca Pio będzie we wtorek, 23 kwietnia o godz. 18.00.

3. We wtorek, 23 kwietnia, liturgia Kościoła czci św. Wojciecha bpa m., głównego Patrona Polski; w czwartek, 25 kwietnia - św. Marka Ew.; w niedzielę, 28 kwietnia - św. Joannę Berettę - Molla, patronkę lekarzy, małżeństw, rodzin, dzieci poczętych, matek w stanie błogosławionym i obrońców poczętego życia.

4. W sobotę, 27 kwietnia br. przypada 10. rocznica kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II Jana XXIII. Z tej okazji po Mszy Świętej o godz., 18.00 zapraszamy na procesję różańcową do figury Świętego Papieża Polaka na Jasnych Błoniach.

5. W ramach duchowego przygotowania do Jubileuszu Dziewięćsetlecia Pomorskiej Misji Świętego Ottona z Bambergu, w niedzielę, 28 kwietnia br., po Mszy Świętej o godz. 13.30, zapraszamy na przedstawienie o Świętym Ottonie.

6. W niedzielę, 28 kwietnia br., przed kościołem będzie kiermasz ciast, na który wszystkich zapraszamy.

7. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na cele charytatywne i na utrzymanie naszej Parafii.

8. Wszystkim Gościom i Parafianom, Solenizantom i Jubilatom życzymy pomyślności duchowej i doczesnej przez wstawiennictwo Świętej Rodzin - Patronki naszej Parafii.

9. Zbiórka makulatury będzie 26 i 27 kwietnia.

10. Rodzinom, które przeżywają śmierć swoich bliskich składamy serdeczne wyrazy współczucia. W minionych dnia do domu Ojca odeszli śp: Alina BIEGAJŁO, Mieczysław MIGDALSKI, Halina RZESZUT i Jan MICHALAK. Za wszystkich zmarłych z naszych rodzin i za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące, Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Szczęść Boże

ks. proboszcz i księża wikariusze


Drukuj cofnij odsłon: 123 utworzono : 2024-04-23 11:02 Do góry
design szczecin, projektowanie stron internetowych Parafia rzymskokatolicka pw. Świętej Rodziny w Szczecinie ul. Królowej Korony Polskiej 28 | 70-485 Szczecin | tel. 091 423-70-70

© 2024 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone