Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata Ogłoszenia duszpasterskie – 23.11.2014 r.

Ojciec Święty Franciszek ogłosił w Kościele Powszechnym rok 2015 Rokiem życia konsekrowanego. Uroczyste rozpoczęcie będzie miało miejsce w I Niedzielę Adwentu, 30 listopada 2014 r., a zakończenie w święto Ofiarowania Pańskiego, 2 lutego 2016 roku. W naszej Archidiecezji Rok życia konsekrowanego zostanie zainaugurowany 29 listopada br. Mszą Świętą o godz. 12.00, w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Mszy Świętej będzie przewodniczył, głosząc słowo Boże, ks. Ryszard Głowacki, przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego. Do udziału w tej uroczystości zapraszamy duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego i wiernych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

1. Dzisiaj o godz. 17.30 - modlitwa różańcowa za dusze w czyśćcu cierpiące, a o godz. 18.00 - Msza św. w intencji podziękowań i próśb przez wstawiennictwo św. Ojca Pio.

2. Przed Kościołem można złożyć datek na fundusz odbudowy spalonego dachu katedry w Sosnowcu.

3. W piątek o godz. 18.00 w kościele spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

4. Poświęcone opłatki wigilijne do nabycia od przyszłej niedzieli.

5. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Parafii oraz na dzieła realizowane przez Parafialny Zespół Caritas.

6. Solenizantom, jubilatom, gościom i parafianom życzymy zdrowia oraz błogosławieństwa Bożego przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

7. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie organizuje szkolenie dla kandydatów na rodziny zastępcze oraz dla zainteresowanych prowadzeniem Rodzinnego Domu Dziecka. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

8. Ostatnia w tym roku zbiórka makulatury w piątek i w sobotę 28 i 29 listopada.

9. Rodzinom, które przeżywają śmierć swoich bliskich składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do domu Boga Ojca odeszli: śp. Jadwiga Gil - Janowska, Józef Fórmanowski, Stanisław Dobrzański, Andrzej Statkiewicz Za wszystkich zmarłych, Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie.

KS. proboszcz i księża wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 1350 aktualizowano: 2014-11-23 12:09 Do góry