Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha Wtorek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Wojciecha

Niedziela Roku - ogłoszenia duszpasterskie - 19 II 2017 r.

Komunikat Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej.

- Archidiecezjalne Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców oraz Polskie Towarzystwo Teologiczne, serdecznie zapraszają pracowników oświaty, na Dzień Skupienia, w najbliższą sobotę, 25 lutego br. Dzień skupienia rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00 w kaplicy Wydziału Teologicznego US, przy ul. Papieża Pawła VI nr 2 w Szczecinie. Po Eucharystii odbędzie się konferencja w auli Wydziału poświęcona zagadnieniu: MAŁŻEŃSTWO I RODZINA POZOSTAWIONE SAME SOBIE? Na konferencję został zaproszony ks. bp Stanisław Stefanek z prelekcją na temat: Czy współczesna polska rodzina potrzebuje Kościoła?, oraz dr Bożena Bassa z UKSW Warszawa nt. Niepłodność – naprotechnologia czy program In vitro?

- W Roku Maryjnym przeżywanym w naszej Archidiecezji zapraszamy do udziału w uroczystościach odpustowych ku czci Dzieci Fatimskich, w budującym się Sanktuarium przy parafii pw. św. Tomasza Apostoła na osiedlu Kasztanowym w Szczecinie. Suma odpustowa w sobotę, 25 lutego br. o godz. 17.00 - pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi.

1. W środę, 22 lutego po Mszy Świętej o godz. 18.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe. Jerycho różańcowe to całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z modlitwą różańcową. Nocna adoracja będzie w salce – kaplicy przy zakrystii.

2. Nauki przedślubne w środę o godz. 19.00 - na plebanii.

3. W czwartek, 23 lutego Msza Święta o godz. 18.00 - będzie sprawowana w intencjach podziękowań i próśb przez wstawiennictwo św. Ojca Pio.

4. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz na półkolonie dla dzieci ze Świetlicy Środowiskowej.

5. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo Świętej Rodziny.

6. Zbiórka makulatury będzie w piątek i w sobotę (24 - 25 lutego).

7. Z okazji przypadającego w najbliższym tygodniu tłustego czwartku - smakoszom pączków życzymy smacznego.

8. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką.

9. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe, składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do domu Boga Ojca odeszli: śp.: Janina Chylińska i Ryszard Matuszewski. Za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące, Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. proboszcz i księża Wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 678 aktualizowano: 2017-02-19 11:40 Do góry