Czwartek, 31 maja 2024 r. imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili Piątek VIII tygodnia okresu zwykłego | Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny

Aktualności

Niedziela Trójcy Przenajświętszej Ogłoszenia duszpasterskie – 15 VI 2014 r.

Komunikat Kurii Metropolitalnej:
Obchody uroczystości Bożego Ciała w Śródmieściu Szczecina, będą przebiegać według następującego porządku:
- godz. 9.00 - Msza Święta w Bazylice św. Jana Chrzciciela przy ul. Bogurodzicy, której przewodniczyć będzie ks. abp Andrzej Dzięga,
- godz. 10.00 - procesja eucharystyczne, która wyruszy z Bazyliki św. Jana Chrzciciela do Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła;
- godz. 12.00 - po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej, której przewodniczyć będzie ks. bp Marian Błażej Kruszyłowicz.

1. W poniedziałek, 16 czerwca - po Mszy Świętej wieczornej procesja różańcowa do figury św. Jana Pawła II.

2. Uroczystość Bożego Ciała w naszej parafii: godz. 10.30 - Msza Święta, godz. 11.15 - procesja eucharystyczna. Trasa procesji: z kościoła udajemy się ul. Królowej Korony Polskiej na Jasne Błonia do figury św. Jana Pawła II. Następnie: ul. Szymanowskiego, Monte Cassino i powrót do kościoła. Pierwszy ołtarz - przy plebanii, (odpowiedzialna Grupa Modlitwy św. Ojca Pio), drugi - przy figurze św. Jana Pawła II, (odpowiedzialni Legion Maryi i Odnowa w Duchu Świętym), trzeci - przed posesją Przedszkola Integracyjnego, (odpowiedzialny Kościół Domowy), czwarty - przy kościele, (odpowiedzialni Żywy Różaniec i Radio Maryja). 


3. Msze Święte w Boże Ciało będą sprawowane o godz.: 7.30, 9.00, 10.30, 13.30 i godz. 18.00. 


4. Serdecznie zapraszamy osoby do niesienia chorągwi, feretronów, baldachimu oraz dziewczynki do sypania kwiatów w czasie procesji. Próba sypania kwiatów we wtorek o godz. 17.00.

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i parafii. Na pomoc powodzianom w Bośni, Serbii i Hercegowinie zebrano 1.370 zł. W przyszłą niedzielę będziemy gościli misjonarza z Kenii.

6. Rodzinom, które przeżywają śmierć swoich bliskich, składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do domu Boga Ojca odeszli śp.: Bernard Gładyszewski i Marian Zdziarski. Za wszystkich zmarłych - Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Szczęść Boże
Ks. proboszcz i ks. wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 1895 aktualizowano: 2014-06-15 09:04 Do góry
design szczecin, projektowanie stron internetowych Parafia rzymskokatolicka pw. Świętej Rodziny w Szczecinie ul. Królowej Korony Polskiej 28 | 70-485 Szczecin | tel. 091 423-70-70

© 2024 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone