Czwartek, 31 maja 2024 r. imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili Piątek VIII tygodnia okresu zwykłego | Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny

Aktualności

Niedziela Zesłania Ducha Świętego - ogłoszenia duszpasterskie - 8 VI 2014 r.

Komunikat Kurii Metropolitalnej:
Zapraszamy wiernych oraz członków wspólnot, ruchów i stowarzyszeń kościelnych do udziału w obchodach Archidiecezjalnych Dni Jedności Wspólnot, które będą miały następujący przebieg:
- dzisiaj w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach, w godz. od 14.00 do 16.00 - modlitwa za Szczecin połączona z modlitwą wstawienniczą;
- w dniu jutrzejszym, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Patronki naszej Archidiecezji, Msza Święta pod przewodnictwem ks. abpa Andrzeja Dzięgi o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej. Słowo Boże wygłosi O. Antonello Cadeddu ze Wspólnoty Przymierze Miłosierdzia. Po Mszy Świętej - czuwanie modlitewne zakończone Apelem Maryjnym.

1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 17.30.

2. W środę, 11 czerwca, przypada 27. rocznica pobytu Jana Pawła II w Szczecinie. Modlitwa wspólnotowa i nabożeństwo czerwcowe przy figurze Ojca Świętego na Jasnych Błoniach o godz. 20.30.

3. Również w środę, przypada 37. rocznica święceń kapłańskich ks. abp Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Arcybiskupie Metropolicie.

4. W sobotę, 14 czerwca, Wspólnota Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, zaprasza na Dzień Otwartej Bramy.

5. Dzisiaj, ogólnopolska zbiórka do puszek Caritas na pomoc powodzianom w Bośni, Serbii i Hercegowinie.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

7. W przyszła niedzielę taca będzie zbierana na inwestycje w naszym kościele.

8. Solenizantom, jubilatom, gościom i mieszkańcom naszej parafii, życzymy wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

9. Opera na Zamku zaprasza na koncert „Tym, którzy nie powrócili z morza….”. Koncert odbędzie się w sobotę, 14 czerwca br. o godz. 21.00 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

10. W kinie Pionier polecamy film pt.”Gdy budzą się demony”. Film ukazuje postać św. Josemarii Escrivy, założyciela Opus Dei, który staje w obliczu wojny domowej w Hiszpanii. W wyjątkowy sposób zostały przedstawione w filmie kwestie dotyczące miłości, przyjaźni, a także siły przebaczenia.

11. Rodzinom, które przeżywają śmierć swoich bliskich, składamy wyrazy współczucia.
- Msza św. za zmarłych w maju - będzie we wtorek, 10 czerwca - o godz. 18.00.
- W minionych dniach do domu Boga Ojca odeszli śp.: Zenon Wójcik, Wojciech Matela, Henryk Ślązak.
- Pamiętamy w modlitwie o zmarłym 11 czerwca 1995 r. ks. kan. Czesławie Sampławskim - proboszczu naszej parafii. Za wszystkich zmarłych - Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. proboszcz i księża wikariusze


Drukuj cofnij odsłon: 1454 aktualizowano: 2014-06-08 10:12 Do góry
design szczecin, projektowanie stron internetowych Parafia rzymskokatolicka pw. Świętej Rodziny w Szczecinie ul. Królowej Korony Polskiej 28 | 70-485 Szczecin | tel. 091 423-70-70

© 2024 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone