Niedziela, 23 czerwca 2024 r. imieniny: Albina, Wandy, Zenona XII Niedziela okresu zwykłego

Aktualności

VI Niedziela Roku - ogłoszenia duszpasterskie - 11.02.2024 r.

1. Dzisiaj, w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego, na zakończenie każdej Mszy Świętej błogosławimy relikwiami Świętej Joanny Beretty - Molli, żony, matki czworga dzieci i lekarza pediatry. Z okazji Światowego Dnia Chorego, Msza Święta w intencji chorych z udzieleniem sakramentu chorych, będzie sprawowana dzisiaj o godz. 15.00.

2. W Środę Popielcową, 14 lutego br., rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem głów popiołem będą sprawowane o godz.: 7.00, 8.00, 10.00, 12.00, 17.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.

3. Ks. Abp Stanisław Gądecki Metropolita Poznański i Przewodniczący Konferencji Episkopatu, zwrócił się z apelem do wszystkich Diecezji w Polsce o dalszą solidarność z ofiarami wojny w Ukrainie. Wojna trwa nadal, dlatego - mimo pewnego zmęczenia tym tematem - solidarność z mieszkańcami Ukrainy jest tym bardziej potrzebna. Jako Kościół w Polsce pragniemy kontynuować to wielkie dzieło pomocy, dlatego zwracam się z gorącym apelem o nieprzerwaną solidarność z potrzebującymi Ukraińcami. Proszę o zorganizowanie ogólnopolskiej zbiórki pieniężnej we wszystkich parafiach w Polsce, w Środę Popielcową - 14 lutego br.
4. Ks. Abp Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko - Kamieński przychylając się do apelu Przewodniczącego KEP, w porozumieniu z Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, informuje o zbiórce pieniężnej we wszystkich parafiach naszej Archidiecezji w Środę Popielcową, 14 lutego br., po każdej Mszy Świętej.

5. W ramach duchowego przygotowania do Wielkiego Jubileuszu 900-lecia Pomorskiej Misji św. Ottona z Bambergu, w Środę Popielcową, zakończenie Mszy Świętej o godz. 18.00, odmówimy Nowennę Odnowy Wiary. Miejscem centralnym modlitw będzie Sanktuarium Chrystusa Króla w Świnoujściu, gdzie o godz. 17.00 Mszy Świętej będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga.

6. W piątki Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej będzie o godz. 8.30, 17.00 i 18.30.

7. W piątek, 16 lutego br. - po Mszy Świętej wieczornej procesja różańcowa do figury Świętego Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.

8. Pierwszy piątek Wielkiego Postu (16 luty), będzie „Dniem modlitwy i solidarności z Osobami Skrzywdzonymi wykorzystaniem seksualnym”.

9. „GORZKIE ŻALE” z wystawieniem Najświętszego Sakramentu - w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.

10. Wszystkim Parafianom i Gościom wyrażamy serdeczną wdzięczność za ofiary złożone na utrzymanie naszej Parafii.

11. Parafia pw. św. Andrzeja Boboli w Szczecinie, ul. Pocztowa 22, organizuje kurs dla narzeczonych prowadzony metodą dialogową. Zainteresowanych kursem prosimy o kontakt z Parafią św. Andrzeja Boboli w Szczecinie.

12. Solenizantom, Jubilatom, Parafianom i Gościom, życzymy wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

13. Msza Święta za zmarłych w styczniu będzie sprawowana we wtorek, 13 lutego o godz. 18.00.

14. Rodzinom, które doświadczyły śmierci bliskich osób składamy serdeczne wyrazy współczucia. Za wszystkich zmarłych, Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają pokoju wiecznym. Amen.

Szczęść Boże
Duszpasterze Parafii pw. Świętej Rodziny w Szczecinie

Drukuj cofnij odsłon: 269 aktualizowano: 2024-02-19 21:08 Do góry
design szczecin, projektowanie stron internetowych Parafia rzymskokatolicka pw. Świętej Rodziny w Szczecinie ul. Królowej Korony Polskiej 28 | 70-485 Szczecin | tel. 091 423-70-70

© 2024 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone