Piątek, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego

VII Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie - ogłoszenia duszpasterskie - 13 V 2018 r.

1. Od uroczystości Wniebowstąpienia Pana Jezusa - Kościół trwa w modlitewnym oczekiwaniu na Zesłanie Ducha Świętego.

2. W środę, 16 maja czcimy św. Andrzeja Bobolę - patrona Polski. Msza Święta za Ojczyznę będzie sprawowana w parafii pw. św. Andrzeja Boboli przy ul. Pocztowej o godz. 18.00. Jest to również dzień imienin Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy w modlitwie o Dostojnym Solenizancie.

3. W środę, 16 maja po Mszy Świętej o godz. 18.00 – wyruszy procesja różańcowa do Świętego Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.

4. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30 a przy Ojcu Świętym na Jasnych Błoniach o godz. 20.30.

5. Kustosz sanktuarium maryjnego w Trzebiatowie zaprasza na XII rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Macierzyństwa Matki Bożej. Uroczystości rozpoczną się w sobotę, 19 maja o godz. 11.00. Poradnictwo Rodzinne Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej organizuje wyjazd do Trzebiatowa autokarem. Zgłoszenia prosimy kierować do Pani Krystyny Piotrowskiej Szymali, Diecezjalnego Doradcy Życia Rodzinnego: tel. 601 369 801 (zbiórka przy Bazylice pw. św. Jana Chrzciciela ul. Bogurodzicy 3, wyjazd godz. 8.30, koszt pielgrzymki 25,00 zł).

6. W dniach od 20 do 27 maja br. będziemy przeżywali w Archidiecezji kolejny Tydzień Ewangelizacji.

7. W niedzielę, 20 maja serdecznie zapraszamy do udziału w festynie rodzinnym. Nadal istniej możliwość ofiarowania darów na zabawę fantową.

8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę oraz do skarbony przy świętych franciszkańskich.

9. Solenizantom, jubilatom, gościom i mieszkańcom naszej parafii, życzymy zdrowia duszy i ciała przez wstawiennictwo Świętej Rodziny.

10. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do domu Boga Ojca odeszli śp.: Maria Plak, Stanisław Bensch, Aniela Ficek, Roman Zając i Halina Oćwieja. Za wszystkich zmarłych - Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Szczęść Boże - Ks. Proboszcz i Księża Wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 659 aktualizowano: 2018-05-13 21:50 Do góry