Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

XI Niedziela Roku - ogłoszenie duszpasterskie – 17 VI 2018 r.

1. W sobotę, 16 czerwca br., przeżywaliśmy doniosłą uroczystość odsłonięcia pomnika śp. Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą o godz. 12.00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi - w kościele pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej parafii Świętej Rodziny w Szczecinie. We Mszy Świętej udział wzięli przedstawiciele Polskiego Rządu z premierem Mateuszem Morawickim na czele. Po Mszy Świętej uczestnicy uroczystości przeszli al. Wojska Polskiego na teren Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego, gdzie został odsłonięty pomnik św. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zwieńczeniem uroczystości odsłonięcia pomnika był koncert Orkiestry Academia, po dyrekcją prof. Bohdana Boguszewskiego w Bazylice Archikatedralnej św. Jakuba o godz. 20.00.

2. W środę, 20 czerwca po Mszy Świętej o godz. 18.00 rozpocznie się JERYCHO RÓŻAŃCOWE.

3. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego będzie w piątek, 22 czerwca o godz. 8.00.

4. W sobotę, 23 czerwca - Msza Święta o godz. 18.00 - będzie sprawowana w intencjach próśb i podziękowań przez wstawiennictwo św. Ojca Pio.

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

6. W minionym tygodniu zamontowaliśmy u podstawy ołtarza jeden z trzech symboli, które zamówiliśmy w pracowni brązownictwa w Przemyślu. Jest to odlew z mosiądzu i przedstawia Chrystusa Pantokratora, (Chrystusa jako władcę i sędziego Wszechświata). Czekamy na kolejne symbole, które będą umieszczone na dwóch ambonach.

7. W niedzielę, 24 czerwca będą zbierane ofiary do puszki Caritas na kolonie dla dzieci z rodzin najuboższych.

8. Solenizantom, jubilatom, gościom i mieszkańcom naszej parafii, życzymy zdrowia duszy i ciała przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Korony Polskiej.

9. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe składamy wyrazy współczucia. Za zmarłych parafian, a szczególnie za tych którzy najgorzej się mają - Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Szczęść Boże, Ks. Proboszcz i Księża Wikariusze
Drukuj cofnij odsłon: 604 utworzono : 2018-06-21 07:32 Do góry