Środa, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego Środa IV tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Fidelisa z Sigmaringen, św. Jerzego

XIV Niedziela Roku - ogłoszenia duszpasterskie - 03.07.2022 r.

Komunikat Kurii Metropolitalnej

- W tym roku z naszej Archidiecezji wyruszy XXXVIII Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z: Pustkowa (25.07, godz. 9.00), Świnoujścia (parafia pw. Chrystusa Króla, godz. 7.00), Kamienia Pomorskiego (26.07), Wolina (27.07), Stepnicy (28.07), Szczecina (29.07), Stargardu (30.07 par. pw. Miłosierdzia Bożego, godz. 7.00), Choszczna (31.07), Bierzwnika (01.08), aby 13 sierpnia stanąć u Stóp Matki Bożej Jasnogórskiej. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Informujemy także, że istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak w dowolnie wybranym czasie, pielgrzymując tyle dni, na ile pozwoli czas i siły. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na stronie internetowej: www.szczecinska.pl, na portalu społecznościowym facebook.pl/szczecinskapielgrzymka oraz na plakacie. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w pieszym pielgrzymowaniu na Jasną Górę.

- Serdecznie zapraszamy do udziału w 30. Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu, która odbędzie się od 23 do 25 sierpnia br. Tegoroczna pielgrzymka będzie przeżywana pod hasłem: „Ufaj, jak św. Ignacy z Loyoli!” ze względu na 400. rocznicę kanonizacji św. Ignacego. Główną intencją pielgrzymki będzie modlitwa za dzieci poczęte, a nienarodzone. Uroczysta inauguracja pielgrzymki nastąpi we wtorek, 23 sierpnia br., podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Szczególnie zapraszamy młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania. Zapisy na pielgrzymkę rozpoczną się 18 lipca i będą możliwe przez stronę internetową: www.pielgrzymka-mysliborska.pl. Natomiast 19 i 20 sierpnia będzie także możliwość zapisania się osobiście na pielgrzymkę w biurze Fundacji Bractwa Małych Stópek, przy kościele pw. św. Jana Ewangelisty na ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie, w godz. od 9.00 do 15.00

1. Solenizantom, Jubilatom, Gościom i Parafianom, życzymy zdrowia duszy i ciała za przyczyną Świętej Rodziny - Patronki naszej Parafii.

2. Serdecznie dziękujemy Parafianom i Gościom za ofiary składane na potrzeby naszej Parafii.

3. Udającym się na wakacje i urlopy życzmy dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu w zdrowiu do domu.
4. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką.

5. Rodzinom, które przeżywają odejście swoich bliskich do domu Ojca składamy wyrazy współczucia. Za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące, Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. PROBOSZCZ i Księża WIKARIUSZE

Drukuj cofnij odsłon: 266 aktualizowano: 2022-07-06 21:44 Do góry