Czwartek, 31 maja 2024 r. imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili Piątek VIII tygodnia okresu zwykłego | Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny

Aktualności

XIX Niedziela Roku - ogłoszenia duszpasterskie – 10 VIII 2014 r.

Komunikat Kurii Metropolitalnej: Zapraszamy do udziału w XXII Pielgrzymce do Myśliborza, która odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Inauguracja pielgrzymki o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Szczegółowe informacje, w tym także o zapisach, można znaleźć na plakacie i stronie internetowej.
Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się w niedzielę, 24 sierpnia w Pyrzycach. Prezentacja wieńców o godz. 14.00, a Msza Święta o godz. 15.00. Zapraszamy również mieszkańców miast i miasteczek, ponieważ wszyscy spożywamy ten sam chleb, który jest owocem ziemi i pracy rąk ludzkich.

1. W piątek, 15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte będą sprawowane o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00.
Poświęcenie ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św. Zachęcamy aby samemu przygotować małą wiązankę kwiatów, roślin zielonych lub ziół leczniczych. Wszytko co rośnie na działkach i polach - to dary Boże. W piątek nie ma postu.

2. W sobotę, 16 sierpnia - po Mszy Świętej o godz. 18.00 – procesja różańcowa do figury św. Jana Pawła II.

3. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary na potrzeby Wydziału Teologicznego w Szczecinie.

4. Solenizantom i jubilatom, parafianom i gościom, życzymy błogosławieństwa Bożego przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

5. W przyszłą niedzielę Caritas będzie zbierał datki na pomoce szkolne dla dzieci z rodzin najuboższych.

6. Rodzinom, które przeżywają śmierć swoich bliskich, składamy wyrazy współczucia. Msza św. za zmarłych w lipcu, będzie sprawowana we wtorek, 12 VIII o godz. 18.00. W minionym tygodniu do domu Boga Ojca odeszli: śp. Mirosława Strzałkowska, Pelagia Kochanowska, Aleksander Kuśnierek, Jadwiga Zakrzewska. Za wszystkich zmarłych, Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Szczęść Boże

KS. PROBOSZCZ i KSIEŻA WIKARIUSZE

Drukuj cofnij odsłon: 1365 aktualizowano: 2014-08-11 07:26 Do góry
design szczecin, projektowanie stron internetowych Parafia rzymskokatolicka pw. Świętej Rodziny w Szczecinie ul. Królowej Korony Polskiej 28 | 70-485 Szczecin | tel. 091 423-70-70

© 2024 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone