Środa, 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego Środa IV tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Fidelisa z Sigmaringen, św. Jerzego

XVI Niedziela Roku - ogłoszenia duszpasterskie - 17.07.2022 r.

1. Parafia katedralna pw. św. Jakuba Apostoła w Szczecinie zaprasza na uroczystości odpustowe. Msza Święta odpustowa z Nieszporami Jakubowymi w katedrze będzie sprawowana w poniedziałek, 25 lipca br., o godz. 18.00. Odpust poprzedzą Rekolekcje Jakubowe od 22 do 23 lipca - o godz. 12 00 i 18 00. Jarmark Jakubowy rozpocznie się w czwartek, 21 lipca i będzie trwał do niedzieli 24 lipca.

2. W czwartek, 21 lipca po Mszy Świętej o godz. 18.00 rozpocznie się Jerycho Różańcowe. Adoracja w kościele będzie do godz. 21.00 a w piątek od godz. 15.00.

3. W piątek, 22 lipca br. przypada 77. rocznica dedykowania naszego kościoła Matce Bożej Królowej Korony Polskiej dla użytku wiernych Parafii Rzymskokatolickiej pw. Świętej Rodziny w Szczecinie.

4. W sobotę, 23 lipca br., Msza Święta o godz. 18.00 - będzie sprawowana w intencjach próśb i podziękowań przez wstawiennictwo św. Ojca Pio. Mszę Świętą poprzedzi modlitwa różańcowa o godz. 17.30.

5. Z okazji Dnia Patrona kierowców św. Krzysztofa, poświęcenie samochodów będzie w niedzielę, 24 lipca br., po każdej Mszy Świętej.

6. Za ofiary złożone na potrzeby parafialne wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

7. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy błogosławieństwa Bożego przez wstawiennictwo Świętej Rodziny patronki naszej Parafii.

8. Rodzinom, która przeżywają śmierć swoich bliskich, składamy serdeczne wyrazy współczucia. W minionych dniach do domu Boga Ojca odeszli śp.: Paweł KOWAL, Stanisław BEDNARCZYK, Kinga SYCZ, Marianna CIEPŁUCHA, Jan KOTWAS. Za wszystkich zmarłych - Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. PROBOSZCZ i Księża WIKARIUSZE

Drukuj cofnij odsłon: 279 utworzono : 2022-07-20 18:46 Do góry