Piątek, 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa Piątek III tygodnia okresu wielkanocnego

XVIII Niedziela Roku - ogłoszenia duszpasterskie - 6 VIII 2017 r. Święto Przemienienia Pańskiego

Komunikat Kurii Metropolitalnej:
Zapraszamy do udziału w jubileuszowej XXV Myśliborskiej Pieszej Pielgrzymce ze Szczecina pod hasłem „Miłosierne dłonie”, która odbędzie się w dniach od 23 do 25 sierpnia br. Pątnicy będą zmierzać do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu w czterech grupach - dwóch znanych dotychczas oraz przygotowanych specjalnie na jubileusz grupie medytacyjnej i tradycji katolickiej. Uroczysta inauguracja pielgrzymki nastąpi podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na osiedlu Słonecznym w Szczecinie. Zapisy można dokonać za pomocą strony internetowej www.mysliborska.pl lub osobiście w dniach od 20 do 22 sierpnia br. w biurze Fundacji Małych Stópek przy ul. Świętego Ducha 9 w Szczecinie.

1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 17.15.

2. Od poniedziałku, 31 lipca br., Siostry Służebniczki prowadzą w naszej Parafii półkolonie dla około 60 dzieci. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli to wakacyjne przedsięwzięcie przez udział w kiermaszu ciast, organizowanym przez Świetlicę Środowiskową Caritas w niedzielę, 2 lipca br.

3. W sierpniu będziemy się modlić za mieszkańców ul.: Papieża Pawła VI, Wyspiańskiego, Średniawskiego, Miłaszewskich, Pankiewicza, ks. Piotra Skargi, Ogińskiego, Moniuszki, Herbowej. Pamiętajmy również o modlitwie za sąsiadów.

4. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii.

5. W niedzielę, 13 sierpnia będzie zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

6. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy błogosławieństwa Bożego przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. Rodzinom, które przeżywają śmierć swoich bliskich składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do domu Boga Ojca odeszła śp. Maria Roszczyk.

9. Msza Święta za zmarłych w lipcu oraz za zmarłych z naszych rodziny i byłych mieszkańców Szczecina - będzie sprawowana we wtorek, 8 sierpnia o godz. 18.00.
Za wszystkich zmarłych Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokuj wieczny. Amen.

KSIĄDZ PROBOSZCZ I KSIĘŻA WIKARIUSZE
Drukuj cofnij odsłon: 671 utworzono : 2017-08-06 22:49 Do góry