Sobota, 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha Sobota III tygodnia okresu wielkanocnego

XXI Niedziela Roku - ogłoszenia duszpasterskie - 21 VIII 2022 r.

1. We wtorek, 23 sierpnia br., Mszą Świętą o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym, rozpocznie się trzydniowa piesza pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu.

2. Zapraszamy do udziału w Dożynkach Archidiecezjalnych, które odbędą się w niedzielę, 28 sierpnia br., we współorganizacji z Gminą Choszczno, w parafii pw. Świętej Jadwigi Królowej w Choszcznie. Prezentacja wieńców nastąpi o godz. 13.30. Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi rozpocznie się o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miast i wiosek, aby wspólnie dziękować Bogu za pracę rolników i chleb oraz prosić o błogosławieństwo dla wszystkich pracujących na roli oraz o urodzaj na polskiej ziemi.

3. W ramach zmian personalnych w Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek Prowincji Łódzkiej, Siostra Wiesława Ścibiorek od 23 sierpnia br., podejmie pracę w Sanktuarium Świętego Józefa i Świętej Rodziny w Kaliszu Wielkopolskim. Na jej miejsce przybędzie do nas Siostra Małgorzata Jagodzińska z Łodzi. Siostrze Wiesławie serdecznie dziękujemy za 6. letnią pracę w naszej Parafii i życzymy obfitych łask Bożych, zdrowia oraz duchowej i ludzkiej satysfakcji na nowej placówce w Kaliszu Wielkopolskim.

4. We wtorek, 23 sierpnia br., Msza Święta o godz. 18.00 będzie sprawowana w intencjach przez wstawiennictwo św. Ojca Pio. Modlitwa różańcowa rozpocznie się o godz. 17.30.

5. W piątek, 26 sierpnia w Uroczystość MATKI BOSKIEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00.

6. Otrzymaliśmy zamówioną kolejną dostawę dachówek na dach naszej plebanii. Razem 16 200 szt.
7. Od minionego tygodnia trwa pilny remont salki parafialnej nr. 1.

8. Serdecznie dziękujemy Parafianom i Gościom za otwarte serca i życzliwość dla podejmowanych inwestycji w naszej Parafii.

9. Solenizantom, Jubilatom, Parafianom i Gościom, życzymy błogosławionego tygodnia przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

10. Zbiórka makulatury na misje będzie 26 i 27 sierpnia br.

11. Informujemy, że uroczystość pogrzebowa śp. dr Wirginii Sadowskiej, zmarła 05.08 br., będzie w naszym kościele we wtorek, 23 sierpnia o godz. 12.00.

12. Rodzinom, które utraciły swoich bliskich składamy wyrazy współczucia. W minioną niedzielę zmarł nasz Parafianin dr Tomasz GRUPIŃSKI - były Zachodniopomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii. Uroczystości pogrzebowe odbyły w sobotę, 20 sierpnia w rodzinnych Wronkach. Msza Święta za śp. dra Tomasza GRUPIŃSKIEGO w naszym kościele będzie we wtorek, 13 września o godz. 18.00, miesiąc po Jego śmierci. Za naszych zmarłych i za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące - Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Drukuj cofnij odsłon: 320 utworzono : 2022-08-22 21:17 Do góry