Czwartek, 31 maja 2024 r. imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili Piątek VIII tygodnia okresu zwykłego | Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny

Aktualności

XXII Niedziela Roku – ogłoszenia duszpasterskie - 31 VIII 2014 r.

Komunikat Kurii Biskupiej
Szczecińskie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego i katechetycznego 2014/2015, z udziałem władz oświatowych oraz delegacji szkół wraz z pocztami sztandarowymi, rozpoczną się w poniedziałek, 1 września br., Mszą św. w Bazylice Archikatedralnej o godz. 8.00 pod przewodnictwem ks. abpa Andrzeja Dzięgi. Do udziału serdecznie zapraszamy rodziców, dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz dzieci i młodzież ze szczecińskich wspólnot parafialnych i placówek oświatowych.

1. Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w naszej Parafii, w poniedziałek, 1 września - o godz. 8.00.

2. Poświęcenie tornistrów pierwszoklasistów - w niedzielę, 14 września na Mszy św. o godz. 13.30.

3. W czwartek - po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

4. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. rano i po południu podczas adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

5. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 9.00. Po Mszy św. wieczornej - nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii i na pomoce szkolne dla dzieci z rodzin najuboższych.

7. Zapraszamy na Archidiecezjalną Pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w czwartek - 25 września, powrót w sobotę - 27 września. W programie: Łagiewniki, Jasna Góra, Gidle k. Częstochowy i Ląd nad Wartą. Przewidziane są 2 noclegi ze śniadaniem. Koszt 250 zł. Wpisowe 50 zł. - bez zwrotu. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii.

8. Solenizantom, jubilatom a zwłaszcza dzieciom i młodzieży rozpoczynającym rok szkolny i katechetyczny życzymy Bożego błogosławieństwa i potrzebnych darów Ducha Świętego. 

9. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe, składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do domu Boga Ojca odeszła śp. Leokadia Bobko. Za wszystkich zmarłych z naszych rodzin, Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie.

Szczęść Boże
KS. PROBOSZCZ I KSIĘŻA WIKARIUSZE

 

Drukuj cofnij odsłon: 1426 aktualizowano: 2014-09-06 21:07 Do góry
design szczecin, projektowanie stron internetowych Parafia rzymskokatolicka pw. Świętej Rodziny w Szczecinie ul. Królowej Korony Polskiej 28 | 70-485 Szczecin | tel. 091 423-70-70

© 2024 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone