Poniedziałek, 05 grudnia 2022 r. imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny Poniedziałek II tygodnia adwentu

Aktualności

XXV Niedziela Roku - ogłoszenia duszpasterskie - 18 IX 2022 r.

Komunikat Caritas Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej
Od 35 lat działa w Szczecinie, jako jedno z pierwszych w Polsce, Hospicjum Świętego Jana Ewangelisty. 15 lat temu powstało Hospicjum Domowe pw. św. Faustyny, prowadzone przez Caritas w Świnoujściu, a od 2 lat rozwija się Hospicjum „Róża” przy sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Myśliborzu. Placówki te prowadzą działalność na rzecz osób w ostatnim okresie choroby nowotworowej, zapewniają opiekę medyków i wolontariuszy, towarzyszą rodzinom fachową pomocą i wsparciem duchowym. Z myślą o wsparciu działalności wspomnianych hospicjów, decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity, w „Niedzielę Hospicyjną”, 25 września 2022 r. w całej Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej będzie zbiórka finansowa do puszek CARITAS.

1. JERYCHO RÓŻAŃCOWE - w środę, 21 IX br., po Mszy Świętej wieczornej do godz. 21.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie kontynuowana w czwartek od godz. 15.00.

2. W piątek, 23 września br., w liturgiczne wspomnienie św. Ojca Pio., Msza Święta o godz. 18.00 będzie sprawowana w intencjach podziękowań i próśb przez wstawiennictwo Świętego Spowiednika z San Giovanni Rotondo. O godz. 17.30 modlitwę różańcową poprowadzi Grupa Modlitwy św. Ojca Pio.

3. Wyjazd na Archidiecezjalną Pielgrzymkę na Jasną Gorę z naszej Parafii będzie w czwartek, 22 IX br. o godz. 6.00. Zbiórka przed kościołem o godz. 5.45.

4. W sobotę, 24 września br. o godz. 12.00, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną z okazji 25-lecia wspólnoty Odnowy w Duchu Świętnym w naszej Parafii.

5. 30-lecie działalności obchodzi w tym roku Centrum Kulturalne „Bursztyn”. Ośrodek prowadzony jest przez Panie z Opus Dei i znajduje się na terenie naszej Parafii. Msza Święta jubileuszowa w intencji prowadzących „Bursztyn” i korzystających z niego, będzie w naszym kościele w sobotę, 24 września br. o godz. 14.00.

6. Zgłoszenia kandydatów do SAKRAMNETU BIERZMOWANIA przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii parafialnej do końca września.

7. Serdeczną wdzięczność wyrażamy Parafianom i Gościom za dary serca złożone na potrzeby naszej Parafii. Kontynuowane są prace remontowe na dachu plebanii.

8. Zbiórka makulatury na misje będzie 23 i 24 września br.

9. Solenizantom i Jubilatom, Gościom i Parafianom życzymy błogosławieństwa Bożego przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

10. Rodzinom, która przeżywają śmierć swoich bliskich, składamy wyrazy współczucia. Za wszystkich zmarłych z naszych rodzin - Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Szczęść Boże
KS. PROBOSZCZ I KSIĘŻA WIKARIUSZE


Drukuj cofnij odsłon: 133 utworzono : 2022-09-22 07:54 Do góry
design szczecin, projektowanie stron internetowych Parafia rzymskokatolicka pw. Świętej Rodziny w Szczecinie ul. Królowej Korony Polskiej 28 | 70-485 Szczecin | tel. 091 423-70-70

© 2022 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone