Środa, 15 sierpnia 2018 r. imieniny: Marii, napoleona, Stelii Środa XIX tygodnia okresu zwykłego | Uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny

Aktualności

XXVI Niedziela Roku - ogłoszenia duszpasterskie - 1.10.2017 r.

Komunikat Kurii Metropolitalnej
Zapraszamy wykładowców, pracowników wyższych uczelni, duszpasterzy akademickich oraz wszystkich studiujących, na Mszę Świętą inaugurującą nowy rok akademicki. Zostanie ona odprawiona pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi w niedzielę, 8 października, o godz. 20.00 w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie
1. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30, a dla dzieci w: poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.

2. Spotkanie KREGU BIBLIJNEGO we wtorek o godz. 19.00.

3. W środę we Mszy Świętej o godz. 18.00 weźmie udział Wspólnota Emmanuel, która po Eucharystii poprowadzi nabożeństwo uwielbienia Najświętszego Sakramentu.

4. W I czwartek miesiąca - adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

5. W I piątek miesiąca okazja do spowiedzi świętej rano i po południu podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu - od godz. 16.00.

6. Spotkanie Męskiego Bractwa Różańcowego - w piątek o godz. 19.00.

7. Zapraszamy do udziału w uroczystości Koronacji Obrazu Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach, która odbędzie się 7 października br. Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego.

8. Zachęcamy również do udziału w modlitwie różańcowej w intencji Polski i świata, zaplanowanej na 7 października br. Wykaz kościołów stacyjnych rozlokowanych wzdłuż granicy Polski jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl

9. W sobotę, 7 października z okazji wspomnienia Matki Bożej Różańcowej, pierwszej soboty miesiąca i modlitwy na granicach Polski, nabożeństwo różańcowe w naszym kościele rozpoczniemy o godz. 17.00 - dwie części różańca w intencji Polski. O godz. 18.00 Msza Święta o Matce Bożej Różańcowej. Po Mszy Świętej odmówimy kolejne dwie części różańca - w intencji świata.

10. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny w Szczecinie.

11. W niedzielę, 8 października: - młodzież w całej Polsce będzie zbierała datki pieniężne na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” ; - przed kościołem będzie kiermasz ciast; - w Auli im. Jana Pawła II o godz. 16.00 będzie prelekcja o „kampanii wrześniowej” 1939 r. Spotkanie poprowadzi nasz Parafianin - przedstawiciel Reduty Dobrego Imienia.

12. W tym tygodniu liturgia Kościoła wspomina: w poniedziałek, 2 X - Świętych Aniołów Stróżów w środę, 4 X - św. Franciszka z Asyżu, w czwartek, 5 X - św. Faustynę Kowalską, w sobotę, 7 X - NMP Różańcową.

13. Solenizantom, jubilatom, gościom i parafianom życzymy błogosławieństwa Bożego przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

14. Rodzinom, która przeżywają śmierć swoich bliskich, składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do Domu Boga Ojca odeszli śp.: Waldemar Jabłoński, Halina Kuczyńska, Wioletta Kozak i Maria Bartczak. Za wszystkich zmarłych - Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Szczęść Boże
Ks. Proboszcz i Księża Wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 503 aktualizowano: 2017-10-02 16:22 Do góry
design szczecin, projektowanie stron internetowych Parafia rzymskokatolicka pw. Świętej Rodziny w Szczecinie ul. Królowej Korony Polskiej 28 | 70-485 Szczecin | tel. 091 423-70-70

© 2018 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone