Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki Czwartek IV tygodnia okresu wielkanocnego | Święto Św. Marka Ewangelisty

XXXII Niedziela Roku - ogłoszenia duszpasterskie - 6 XI 2016 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej:
- Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny z okazji 98. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zostanie ona odprawiona w piątek, 11 listopada, w Bazylice Archikatedralnej o godz. 11.00. Uroczystej liturgii przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.
O godz. 15.00 na Placu Szarych Szeregów rozpocznie się uroczystość patriotyczna. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

- DEKRET Ks. Abpa Metropolity Andrzeja Dzięgi o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania charakteru pokutnego oraz od przepisów o wstrzemięźliwości w dniu 11 listopada 2016 r.
Biorąc pod uwagę dobro duchowe wiernych oraz tradycję uroczystego publicznego obchodzenia Święta Odzyskania Niepodległości, udzielam dyspensy od obowiązku zachowania charakteru pokutnego piątku 11 listopada 2016 roku, w tym od obowiązku powstrzymania się w tym dniu od spożywania pokarmów mięsnych. Jednocześnie w zamian polecam odmówienie w intencjach spraw społeczno - gospodarczych naszej Ojczyzny modlitw: Ojcze Nasz, Zdrowaś Mario i Chwała Ojcu.

1. Wypominki za zmarłych codziennie o godz. 17.30.

2. W Święto Niepodległości, 11 listopada - Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane jak w dni powszednie o godz.: 7.00, 8.00 i 18.00. Msza Święta w intencji Ojczyzny będzie sprawowana o godz. 18.00.

3. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe składamy wyrazy współczucia. Msza Święta za zmarłych w październiku - będzie sprawowana we wtorek, 8 listopada o godz. 18.00.

4. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii.

5. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy błogosławionego tygodnia przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

Ks. Proboszcz i Księża Wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 696 utworzono : 2016-11-08 16:31 Do góry