Poniedziałek, 05 grudnia 2022 r. imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny Poniedziałek II tygodnia adwentu

Księża proboszczowie parafii po II wojnie światowej

Księża Proboszczowie parafii p.w. Świętej Rodziny po II wojnie swiatowej:

ks. Kazimierz Świetliński TChr (administrator, 22 lipiec 1945 r. - 30 styczeń 1946 r.),
ks. Wacław Perz TChr (administrator, 1 lipiec 1946 r. - 15 lipiec 1946 r.),
ks. kan. Tadeusz Załuczkowski (pierwszy proboszcz, 15 lipiec 1946 r. - 30 grudzień 1951 r., pierwszy dziekan Szczecina i powiatu),
ks. kan. Kazimierz Terlecki (w latach 1951-1953, dziekan Szczecina),
ks. Andrzej Czechowicz (w latach 1953-1957, dziekan),
ks. inf. Zygmunt Szelążek (w latach 1957-1980, dziekan),
ks. prał. Wenancjusz Borowicz (w latach 1980-1986, dziekan),
ks. kan. Józef Cyrulik (w latach 1986-1988, dziekan),
ks. kan. Jan Szczepańczyk (w latach 1988-1991, dziekan),
ks. kan. Czesław Sampławski (w latach 1991-1994, dziekan),
ks. kan. Ireneusz Antkowiak (od 1994 – 2001, dziekan),
ks. kan. dr Krzysztof Cichal (od 2001, dziekan).

Drukuj cofnij odsłon: 9143 aktualizowano: 2016-02-04 21:49 | utworzono: 2011-09-26 19:29:54 Jan Kowalski Do góry
design szczecin, projektowanie stron internetowych Parafia rzymskokatolicka pw. Świętej Rodziny w Szczecinie ul. Królowej Korony Polskiej 28 | 70-485 Szczecin | tel. 091 423-70-70

© 2022 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone