V Niedziela Wielkiego Postu - ogłoszenia duszpasterskie - 17.03.2024 r.

1. Od 16 do 24 marca br., trawa nowenna przed Dniem Świętości Życia, który przypada 25 marca. W czasie nowenny modlimy się w intencji naszej Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.

2. Zapraszamy wszystkich do udziału w Akademickiej Drodze Krzyżowej w intencji naszej Ojczyzny i wyboru nowego Pasterza dla Archidiecezji, która odbędzie się piątek, 22 marca br. Rozpoczęcie Drogi Krzyżowej o godz. 20.00 na Placu Lotników a zakończenie przy Figurze Ojca Świętego Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.

3. We wtorek, 19 marca przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, Opiekuna Pana Jezusa i Patrona Kościoła Powszechnego. Msze Święte we wtorek będą sprawowane jak w dzień powszedni o godz.: 7.00, 8.00 i 18.00.

4. W Niedzielę Palmową poświęcenie palm będzie na początku każdej Mszy Świętej. Palmy będzie można nabyć przed kościołem na stoisku Świetlicy Środowiskowej Caritas, która działa przy naszej Parafii.

5. W czwartek, 21 marca br., po Mszy Świętej o godz. 18.00 rozpocznie się JERYCHO RÓŻAŃCOWE. W kościele adoracja Najświętszego Sakramentu będzie do godz. 20.30, a w piątek - od godz. 15.00.

6. W sobotę, 23 marca - Msza Święta o godz. 18.00 - będzie sprawowana w intencjach podziękowań i próśb przez wstawiennictwo św. Ojca Pio.

7. W niedzielę, 24 marca br., przypada 80 r. śmierci błogosławionej Rodziny Ulmów, zamordowanej przez Niemców 24 marca 1944 r. w Markowej na Podkarpaciu. Józef i Wiktoria Ulmowie, ich sześcioro dzieci i siódme w czasie porodu, oraz ukrywający się w ich domu Żydzi - zostali rozstrzelani przez Niemców. Dzień 24 marca, od 2018 r. jest Narodowym Dniem Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. W przyszłą niedzielę będziemy błogosławili wiernych relikwiami błogosławionej Rodziny Ulmów. Relikwie błogosławionych Męczenników z Markowej nasza Parafii otrzymała w grudniu 2023 r. od Ks. Abpa Adama Szala - Metropolity Przemyskiego.

8. Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za dar serca na potrzeby naszej Parafii, oraz za ofiary złożone na paczki dla najuboższych w naszej Parafii.

9. Zbiórka makulatury i plastikowy nakrętek na misje będzie 22 i 23 marca br.

10. Parafianom i Gościom, Solenizantom i Jubilatom, życzymy wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo Świętej Rodziny Patronki naszej Parafii.

11. Rodzinom, które doświadczyły śmierci bliskich osób składamy serdeczne wyrazy współczucia. W minionych dniach zmarła Marianna FRANCKOWSKA. Za naszych zmarłych i za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące, Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
Szczęść Boże
KS. PROBOSZCZ I KSIĘŻA WIKARIUSZE

odsłon: 226 aktualizowano: 2024-03-19 17:49 Do góry