Komunikaty Kurii Metropolitalnej

1) „Zapraszamy wszystkich, którzy jeszcze nie uczestniczyli w rekolekcjach
wielkopostnych na rekolekcje pt. „Na progu Paschy”, które odbędą się w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie, w Wielkim Tygodniu, od 25 do 27 marca br. Rekolekcje poprowadzi Ks. Paweł Gulicki - Ojciec Duchowny Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie.
Plan rekolekcji:
Wielki Poniedziałek, godz. 19.00 – Msza Św. z nauką rekolekcyjną,
Wielki Wtorek, godz. 19.00 – Msza Św. z nauką rekolekcyjną,
Wielka Środa, godz. 19.00 – Msza Św. z nauką rekolekcyjną.
Możliwość spowiedzi świętej w dni rekolekcyjne w godz. od 18.00 do 21.00.”

2) „Informujemy, że uroczyste Liturgie Triduum Paschalnego w Bazylice
Archikatedralnej będą przebiegać według następującego porządku:
Wielki Czwartek - godz. 10.00 – Msza Święta Krzyżma z odnowieniem przyrzeczeń kapłańskich pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Wejmana. - godz. 19.00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Wejmana.
Wielki Piątek - godz. 09.00 – Ciemna Jutrznia pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Wejmana. - godz. 19.00 – Liturgia Męki Pańskiej pod przewodnictwem Ks. Biskupa Zbigniewa Zielińskiego.
Wielka Sobota - godz. 09.00 – Ciemna Jutrznia pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Wejmana. - godz. 21.00 – Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Wejmana.
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - godz. 12.00 - Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Henryka Wejmana”.

3) „Podobnie jak w poprzednich latach, w nocy z Wielkiego Piątku na Wielka Sobotę, będzie miała miejsce inicjatywa duszpasterska „Noc Konfesjonałów". W bieżącym roku, przez całą noc z 29 na 30 marca br., w godzinach od 22.00 do 6.00, będzie możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania oraz adoracji Najświętszego Sakramentu w Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Ap. w Szczecinie. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych, a także przybyłych z zagranicy na Święta, aby skorzystali z tej możliwości duchowego przygotowania się do Wielkanocy."
odsłon: 68 utworzono : miesiąc temu Do góry