Czwartek, 02 maja 2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta Czwartek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Atanazego

I Niedziela Adwentu - ogłoszenia duszpasterskie - 03 XII 2023 r.

1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj o godz. 17.15.

2. Msze Święte roratnie ku czci Matki Bożej, od poniedziałku do soboty będą sprawowane o godz. 6.30. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00. Msze Święte o godz. 8.00 i 18.00 - bez zmian. Roraty dla dzieci będą w: poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.

3. W piątek, 8 grudnia - przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 6.30, 8.00, 12.00, 17.00 i 18.00.

4. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy w niedzielę, 10 grudnia br. Poprowadzi ks. Proboszcz Parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Buku ks. mgr Grzegorz GIEREK.

5. Serdecznie dziękujemy wiernym za udział w wypominkach listopadowych za zmarłych. Dziękujemy również za ofiary złożone z okazji wypominek.

6. Poświęcone opłatki wigilijne i świece Caritas można nabyć w kruchcie kościoła. Dobrowolne ofiary za opłatki będą przeznaczone na potrzeby naszej Parafii.

7. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek Caritas na paczki dla rodzin najuboższych w naszej Parafii.

8. Osoby chcące przygotować świąteczną paczuszkę dla maluszka pod opieką Fundacji Małych Stópek proszone są o wzięcie bombki z choinki przy wyjściu z kościoła.

9. W niedzielę, 10 grudnia br., będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

10. Informujemy, że nasza Parafia otrzymała dofinansowanie od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na remont dachu nawy głównej naszego kościoła. Środki te pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków. Kościół parafii pw. Świętej Rodziny w Szczecinie jest wpisany do rejestru zabytków.

11. Parafianom i Gościom serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie naszej Parafii

12. Kolęda w 2024 r., będzie na podobnych zasadach jak kolęda w styczniu 2023 r. Na stolikach z prasą są wyłożone kartki zgłoszeniowe dla rodzin, które mają życzenie aby kapłan odwiedził Ich dom w ramach KOLĘDY 2024. Wypełnione zgłoszenia(zaproszenia) prosimy złożyć do skarbony przed obrazem Jezusa Miłosiernego.

13. Parafianom i Gościom, Solenizantom i Jubilatom, życzymy błogosławieństwa Bożego za przyczyną Świętej Rodziny - Patronki naszej Parafii.

14. Rodzinom, które przeżywają śmierć swoich bliskich składamy wyrazy współczucia. Za wszystkich naszych zmarłych i za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wieczny. Amen.

Ks. Proboszcz i Księża Wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 279 utworzono : 2023-12-05 19:43 Do góry