Niedziela, 28 kwietnia 2024 r. imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa IV Niedziela okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Piotra Chanela, św. Ludwika Marii Grignion de Monfort

I Komunia Święta w maju 2020 r.

Drodzy Rodzice dzieci pierwszokomunijnych!
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

W obecnej sytuacji trwającego stanu epidemii koronawirusa, wielu z Was pyta o organizację tegorocznej Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. Wiadomo, że planowana Uroczystość w sobotę, 9 maja o godz. 10.00 i 12.00 w dużej grupie – jak planowaliśmy – jest niemożliwa.

W związku ze złagodzeniem rygorów sanitarnych wynikających z epidemii, od 20 kwietnia 2020 r. zmieniła się dopuszczalna liczba uczestników nabożeństw w kościele. Korzystając z tej możliwości, proponujemy Państwu Pierwszą Komunię Świętą Waszych dzieci w mniejszych grupach, począwszy od 9 maja br. według podanego niżej harmonogramu. Przeniesienie Uroczystości komunijnej na jesień br., jest obarczone ryzykiem, gdyż istnieje zagrożenie drugiej fali koronawirusa.

Pierwsza spowiedź święta (sakrament pokuty i pojednania) dla dzieci będzie w piątek poprzedzający dzień Pierwszej Komunii Świętej w godzinach: 16.00 – 18.30. Ze spowiedzi świętej będą mogli skorzystać również członkowie rodzin.

W czasie Pierwszej Komunii Świętej będzie mogło uczestniczyć jednocześnie sześcioro (6) dzieci, a każde z nich może mieć siedmioro (7) gości – wliczając w to rodziców i rodzeństwo. Wszyscy w kościele będą musieli zachowywać dystans 2 m od siebie. Miejsca będą wyznaczone. Na dzień dzisiejszy obowiązuje noszenie maseczek zakrywających usta i nos. Dotyczy to także każdego uczestniczącego w liturgii, również dzieci komunijne. Maseczkę uchylamy tylko na czas przyjęcia Komunii Świętej. Maseczka obowiązuje również podczas spowiedzi świętej.

Bardzo prosimy chętnych na termin majowy w małych grupach, o bezpośredni kontakt telefoniczny z ks. Michałem (509 609 223) w celu potwierdzenia i zarezerwowania terminu. Zgłoszenia do końca kwietnia. Rodzice, którzy wolą termin jesienny również są proszeni o kontakt z ks. Michałem celem przekazania tej informacji. Szczegóły jesiennej Komunii Świętej otrzymają Państwo po wakacjach.

Informujemy, że Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej nie zwalnia nikogo z obowiązku przestrzegania zarządzeń Rządu Rzeczpospolitej Polskiej w czasie epidemii koronawirusa.

Harmonogram I Komunii Świętej:

9 maja 2020r. – sobota

16 maja 2020r. – sobota

23 maja 2020r. – sobota

łączę wyrazy szacunku i zapewniam o modlitwie za Wasze rodziny
Ks. Krzysztof Cichal
proboszcz parafii