Środa, 02 maja 2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta Czwartek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Atanazego

I Niedziela Wielkiego Postu - ogłoszenia duszpasterskie - 1.03.2020 r.

1. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o godz. 13.30 - poświęcimy książeczki dla dzieci, które w tym roku przystąpią pierwszy raz do Sakramentu Pokuty i Pojednania oraz do Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy Świętej będzie spotkanie dla rodziców lub opiekunów dzieci komunijnych.

2. Zmian Tajemnic Żywego Różańca dzisiaj o godz. 17.00 a GORZKIE ŻALE o godz. 17.15.

3. Podejmując prośbę Księdza Arcybiskupa o wołanie do Boga w intencji uproszenia nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, z rodzin naszej parafii i z rodzin archidiecezji, całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem kapłanów, sióstr zakonnych, grup modlitewnych i wiernych, rozpocznie się w czwartek, 5 marca br. Mszą Świętą o godz. 18.00. Adoracja w kościele będzie do godz. 20.00. Następnie będzie kontynuowana w salce - kaplicy, naprzeciw zakrystii. Zakończenie adoracji w piątek, 6 marca o godz. 18.00. Do modlitwy wszystkich serdecznie zachęcamy. Od kilku lat, każdego dnia kolejna parafia w naszej archidiecezji podejmuje post i adorację całodobową w intencji o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. Od Środy Popielcowej podczas każdej Mszy Świętej niedzielnej a w tygodniu o godz. 8.00 i 18.00, śpiewamy suplikacje w intencji przebłagalnej Boga za ludzkie grzechy oraz w intencji zawierzenia się Bogu wobec zagrożenia jakie niesie epidemia „koronawirusa”.

5. Nauki przedślubne w środę, 4 marca o godz. 19.00 - w salce.

6. Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu o godz.: 8.30, 17.00 i 18.30.

7. GORZKIE ŻALE w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15.

8. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. rano i po południu od godz. 16.00.

9. W pierwszą sobotę marca chorych odwiedzi ks. Michał i ks. Proboszcz, natomiast ks. Andrzej chorych odwiedzi w sobotę, 14 marca br.

10. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej w sobotę o godz. 17.15.

11. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców lub opiekunów będzie w czwartek, 5 marca o godz. 19.00 w Auli im. Jana Pawła II. Bierzmowanie w naszej parafii będzie w piątek, 27 marca br., o godz. 18.00.

12. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo św. Kazimierza Królewicza, Patrona Parafii pw. św. Kazimierza w Szczecinie, którego liturgicznie czcimy w środę, 4 marca.

13. Przy wyjściu z kościoła polecamy tygodnik „Niedziela”,

14. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe, składamy wyrazy współczucia. Za wszystkie zmarłych z naszych rodzin oraz za Ks. Abp Kazimierza Majdańskiego w 104 r. urodzin, Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Drukuj cofnij odsłon: 648 aktualizowano: 2020-03-15 10:44 Do góry