Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

I Niedziela Wielkiego Postu - ogłoszenia duszpasterskie - 26 II 2023 r.

1. Uprzejmie informujemy, że z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych", w środę, 1 marca br. o godz. 18.00, w Kościele Garnizonowym pw. św. Wojciecha w Szczecinie, będzie sprawowana uroczysta Msza Święta w intencji „Żołnierzy Wyklętych" oraz podziemia niepodległościowego. Po Mszy Świętej w kruchcie kościoła nastąpi złożenie kwiatów pod tablicą Narodowych Sił Zbrojnych.

2. GORZKIE ŻALE dzisiaj o godz. 17.15.

3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
4. W pierwszy piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00.
5. Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu jest o godz.: 8.30, 17.00 i 18.30.

6. W pierwszą sobotę marca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Matki Bożej - rozpoczniemy o godz. 17.15.

7. W niedzielę, 5 marca 2023 r., przypada 7. rocznica odsłonięcia w naszym kościele tablicy: „Dla upamiętnienia i oddania czci mieszkańcom Ziemi Zamojskiej, poddanych w latach 1942 - 1944 ogromowi cierpień związanych z wysiedleniem i deportacją do niemieckich obozów zagłady w Oświęcimiu i Majdanku, masowym rozstrzeliwaniem i paleniem całych wsi w odwecie za opór i działania oddziałów partyzanckich; ze szczególnym podkreśleniem dramatycznego losu Dzieci Zamojszczyzny. W Roku Miłosierdzia - nam i przyszłym pokoleniom ku przestrodze Ocaleni z pogromu, wieloletni mieszkańcy Szczecina”. Ku pamięci i czci ofiar tamtych dramatycznych wydarzeń, w niedzielę, 5 marca br., po Mszy Świętej o godz. 12.00 złożymy kwiaty pod tablicą Dzieci Zamojszczyzny

8. Kandydatów do SAKRAMENTU BIERZMOWANIA zapraszamy w czwartek, 09 marca br., na Mszę Świętą o godz. 18.00. Po Mszy Świętej będzie spotkanie formacyjne.

9. Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na Mszę Świętą w niedzielę, 12 marca br., o godz. 13.30. Po Mszy Świętej będzie na spotkanie dla rodziców.

10. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim ofiarodawcom za dar serca na potrzeby naszej Parafii oraz na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Syrii i w Turcji.

11. W niedzielę, 5 marca br., będzie zbiórka do puszek Caritas na pomoc Ukrainie, a w niedzielę, 12 marca br., zbiórka będzie na dzieła misyjne podejmowane przez polskich misjonarzy.

12. Gościom i Parafianom, Solenizantom i Jubilatom - życzymy wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu i św. Kazimierza Królewicza, którego liturgiczne święto przypada w sobotę, 4 marca br. Wśród solenizantów jest ks. kan. Kazimierz Treder, który wraz z innymi kapłanami seniorami mieszka w Domu Księży Emerytów przy ul. Arkońskiej w Szczecinie. Księdzu Kazimierzowi i wszystkim mieszkańcom Domu Księży Emerytów życzmy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej.

Szczęść Boże KS. PROBOSZCZ I KSIĘŻA WIKARIUSZE

Drukuj cofnij odsłon: 285 utworzono : 2023-02-28 21:49 Do góry