Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r. imieniny: Hugona, Piotra, Roberty Poniedziałek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Katarzyny Sieneńskiej

II Niedziela Adwentu - ogłoszenia duszpasterskie - 6 XII 2015 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalne
Zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą z okazji rozpoczęcia Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, która odbędzie się w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 8 grudnia br., o godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie. Ponadto zapraszamy w najbliższą niedzielę, 13 grudnia br., również do Katedry na Mszę Świętą o godz. 18.00. Podczas tej liturgii, stanowiącej diecezjalne rozpoczęcie Roku Świętego, Ks. Arcybiskup Metropolita otworzy Drzwi Święte - Bramę Miłosierdzia.

Apostolat Chorych zaprasza osoby chore i niepełnosprawne wraz z opiekunami na Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się w niedzielę, 13 grudnia, w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 adoracją Najświętszego Sakramentu, po której będzie Msza Święta oraz dzielenie się opłatkiem.

1. Nabożeństwo różańcowe i zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj o godz. 17.00.

2. We wtorek, 8 grudnia - w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny - rozpoczęcie Roku Miłosierdzia Bożego. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00.

3. W środę, 9 grudnia Msza Święta o godz.18.00 - będzie sprawowana miedzy innymi w intencji rodziców, które przedwcześnie utraciły swoje dzieci.

4. Kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum oraz młodzież chętną do wzięcia udziału w Światowych Dniach Młodych w 2016 r., zapraszamy na spotkanie w piątek - o godz. 19.00.

5. Roraty codziennie o godz. 6.30. Dla dzieci w: poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.

6. W niedzielę, 13 grudnia rozpoczniemy parafialne rekolekcje adwentowe. Poprowadzą je ojcowie Dominikanie ze Szczecina.

7. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii i na fundusz remontowo - budowlany kościołów w Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej.

8. Caritas zbiera datki pieniężne na paczki świąteczne dla rodzin najuboższych. Przed kościołem polecamy kiermasz stroików świątecznych - zorganizowany przez Świetlicę Środowiskową Caritas.

9. Poświęcone opłatki wigilijne można nabyć u Sióstr przy wyjściu z kościoła. Informujemy, że nie roznosimy opłatków po domach.

10. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe, składamy wyrazy współczucia.

11. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego za przyczyną Matki Bożej Niepokalanie Poczętej.

Drukuj cofnij odsłon: 901 utworzono : 2015-12-06 19:38 Do góry