Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r. imieniny: Hugona, Piotra, Roberty Poniedziałek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Katarzyny Sieneńskiej

II Niedziela po Bożym Narodzeniu - ogłoszenia duszpasterskie - 3 I 2016 r.

Komunikat Kurii Metropolitalnej
W środę, 6 stycznia 2016 r., w Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), w Bazylice Archikatedralnej o godz. 9.00, będzie sprawowana Msza Święta w intencji obcokrajowców, którzy mieszkają lub czasowo przebywają w naszym mieście. Mszy Świętej będzie przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga.
W tym dniu odbędzie się VI Szczeciński Orszak Trzech Króli (uliczne Jasełka) pod hasłem: Nade wszystko miłosierdzie, który wyruszy o godz. 12.00 z Placu Armii Krajowej i będzie zmierzać Aleją Papieża Jana Pawła II na Plac Lotników, gdzie „Trzej Królowie” złożą pokłon Dzieciątku Jezus. W trakcie formowania Orszaku na placu Armii Krajowej będą zbierane pieluszki jako symboliczny dar serca dla Nowonarodzonego Jezusa, które organizatorzy przekażą potrzebującym rodzinom.

1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca - dzisiaj o godz. 17.00.

2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) - 6 stycznia, Msze Święte będą sprawowane u nas wg planu niedzielnego. Kredę i kadzidło będzie można nabyć u Sióstr w kruchcie kościoła. Ofiary w tym dniu złożone - będą przeznaczone na dzieła misje.

3. W niedzielę, 10 stycznia będziemy gościli autora książek Romcia – Tomcia.

4. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce parafialnej do SANKTUARIÓW BAWARII I AUSTRII. W programie między innymi: NORYMBERGA, MONACHIUM, ALTOETTING, MARKTL AM INN, SALZBURG, MARIAZELL, WIEDEŃ, KAHLENBERG.
Termin: 5-10 sierpnia 2016. Koszt: 1390 zł. Serdecznie zachęcamy.

5. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe składamy wyrazy współczucia. Pamiętajmy o zmarłych w modlitwie.

6. Solenizantom, jubilatom, gościom, parafianom życzymy wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

7. Plan kolędy :
Poniedziałek 4 I - ul. Herbowa od 1do 20;
Wtorek 5 I - ul. Herbowa od 21 do 31; ul. Janosika, ul. Unisławy od 21 do 23; Czwartek 7 I - ul. Szymanowskiego i ul. Lutniana;
Piątek 8 I - ul. Wąska od 9 do 11, ul. Piłsudskiego 20, 21, 22.
Sobota 9 I - ul. Wielkopolska i Al. Papieża Jana Pawła II, od 27 do 34;
Niedziela 10 I - Al. Papieża Jana Pawła II od 35 do 36, ul. Felczaka od 8 do 8b.

- Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.00 , w sobotę i w niedzielę o godz. 15.00
- Dokładny plan kolędy jest na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej.
- Do 3 lutego kancelaria parafialna będzie czynna od godz. 9.00 do 10.00.

Ks. proboszcz i Księża Wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 977 aktualizowano: 2016-01-03 10:37 Do góry