Czwartek, 09 maja 2024 r. imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola Czwartek VI tygodnia okresu wielkanocnego

II Niedziela Adwentu - ogłoszenia duszpasterskie - 6 XII 2020 r.

Komunikat Kurii Metropolitalnej:
- Uprzejmie informujemy, że 13 grudnia br., w 39. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, zostanie odprawiona w Bazylice Archikatedralnej o godz. 12.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi.
- Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się gorącym apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w Apelu: „Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu [...]. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się – nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia – do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa [...]. Wszystkim, którzy odpowiedzą na ten Apel serdecznie dziękujemy.
1. Zmian tajemnic Żywego Różańca dzisiaj o godz. 17.15.

2. We wtorek, 8 grudnia - przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 6.30, 8.00, 12.00 i 18.00.

3. W ramach Narodowej Nowenny do św. Andrzeja Boboli, od 7 do 16 grudnia br. po Mszy św. roratniej i wieczornej będziemy modlili się za wstawiennictwem Świętego Patrona Polski o uwolnienie nas i całego świata od epidemii Covid-19,

4. Roraty codziennie o godz. 6.30.

5. W środę, 9 grudnia - Msza Święta o godz. 18.00 będzie sprawowana między innymi w intencji rodziców, którzy przedwcześnie utracili swoje dzieci.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na utrzymanie naszej Parafii.

7. Dzisiaj są zbierane ofiary do puszek na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

8. W niedzielę, 20 grudnia br., na placu przed kościołem będzie możliwości otrzymać choinek za dobrowolna ofiarę na Dom Samotnej Matki w Poczerninie.

9. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy błogosławieństwa Bożego przez wstawiennictwo Świętej Rodzin z Nazaretu.

10. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe składamy wyrazy współczucia. Msza Święta za zmarłych w listopadzie, będzie sprawowana we wtorek, 8 grudnia o godz. 18.00. W minionych dniach do Domu Ojca odeszli śp.: Anna MARYNOWSKA, Marianna KOŚCIUK i Grzegorz HOLKA. Za wszystkie zmarłych, Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

KS. PROBOSZCZ I KSIĘŻA WIKARIUSZE
Drukuj cofnij odsłon: 441 utworzono : 2020-12-06 22:50 Do góry