Piątek, 10 maja 2024 r. imieniny: Antoniny, Izydory, Jana Piątek VI tygodnia okresu wielkanocnego

II Niedziela Adwentu - ogłoszenia duszpasterskie - 8 XII 2019 r. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

1. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej o. Marka Urbanowskiego OP - z parafii pw. św. Dominika w Szczecinie, który prowadzi dla nas rekolekcje adwentowe.

2. Komunikat Kurii Metropolitalnej
- Uprzejmie informujemy, że 13 grudnia br. w 38. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego w Bazylice Archikatedralnej zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny o godz. 18.00. Podczas tej liturgii nastąpi poświęcenie sztandaru Duszpasterstwa Ludzi Pracy im. Bł. Jerzego Popiełuszki, który towarzyszył duszpasterstwu w latach osiemdziesiątych.
- Modlitwy z okazji 49. rocznicy śmierci ofiar grudnia 1970 r. odbędą się w Szczecinie: 16 grudnia br. o godz. 12.00 na Cmentarzu Centralnym przy grobach Ofiar Grudnia ’70, oraz 17 grudnia br.: o godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza Święta w parafii pw. św. Stanisława Kostki pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, o godz. 11.45 odbędzie się modlitwa pod Bramą Stoczni, a o godz. 13.00 Marsz Pamięci Ofiar Grudnia ’70, zakończony modlitwą przed pomnikiem Anioł Wolności. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w modlitwach i uroczystościach rocznicowych.

3. Roraty codziennie o godz. 6.30 a dla dzieci w: poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00.

4. W środę, 11 grudnia - Msza Święta o godz. 18.00 będzie sprawowana między innymi w intencji rodziców, którzy przedwcześnie utracili swoje dzieci.

5. W sobotę, 14 grudnia przypada 67. rocznica urodzin Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi. Dostojnemu Jubilatowi życzmy wiele łask Bożych przez wstawiennictwo Świętej Rodziny.

6. W niedzielę, 15 grudnia - w ramach budzenia powołań kapłańskich będziemy gościli alumnów AWSD w Szczecinie.

7. Również w przyszłą niedzielę przed kościołem będzie kiermasz świąteczny . Będzie też możliwość złożenia do puszki Caritas dar serca na paczki świąteczne dla rodzin najuboższych.

8. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii.

9. Poświęcone opłatki wigilijne można nabyć u Sióstr przy wyjściu z kościoła.

10. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy błogosławieństwa Bożego przez wstawiennictwo Świętej Rodzin z Nazaretu.

11. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe składamy wyrazy współczucia. Msza Święta za zmarłych w listopadzie, będzie sprawowana we wtorek, 10 grudnia o godz. 18.00. W minionych dniach do Domu Ojca odeszli śp.: Ewa Śmiałek, Helena Bednarowska, Leokadia Brzeska, Zbigniew Andersohn. Za wszystkie zmarłych, Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

KS. PROBOSZCZ I KSIĘŻA WIKARIUSZE

Drukuj cofnij odsłon: 639 utworzono : 2019-12-09 09:43 Do góry