Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r. imieniny: Hugona, Piotra, Roberty Poniedziałek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Katarzyny Sieneńskiej

III Niedziela Adwentu - ogłoszenia duszpasterskie - 13 XII 2015 r.

1. Serdecznie witamy ojca Łukasza Detmera - dominikanina, który poprowadzi dla nas rekolekcje adwentowe. Dzisiaj, medytacje adwentowe są podczas każdej Mszy Świętej. W poniedziałek i we wtorek Msze Święte z kazaniem o godz.: 6.30, 10.00 i 18.00. Okazja do spowiedzi św. - pół godziny przed Mszą Świętą. W poniedziałek i we wtorek nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.00.

2. W poniedziałek, 14 XII przypada 63. rocznica urodzin ks. arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, a w czwartek, 17 XII - 56. rocznica urodzin ks. biskupa Henryka Wejmana. Księży Biskupów polecamy modlitwom wiernych.

3. W środę, 16 grudnia po Mszy Świętej o godz. 18.00, procesja różańcowa do figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.

4. W czwartek Msza Święta wieczorna z błogosławieństwem relikwiami św. Joanny Beretty - Molli.

5. W piątek, 18 grudnia Msza Święta o godz. 18.00 - będzie połączona z modlitwami o uzdrowienia. Modlitwy poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.

6. Rodziców i chrzestnych, których dzieci przyjmą Sakramentu Chrztu Świętego podczas Świąt Bożego Narodzenia, zapraszamy na spotkanie w sobotę, 19 XII o godz. 17.00. Spotkanie będzie w salce przy zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy dzieci i rodziców, aby do kościoła przyniosły figurki Dzieciątka Jezus. Pobłogosławione figurki będą umieszczone w domowych stajenkach betlejemskich. Poświęcenie będzie na Mszy Świętej o godz. 13.30.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby naszej parafii oraz na paczki dla rodzin najuboższych.

9. Poświęcone opłatki wigilijne są do nabycia u Sióstr przy wyjściu z kościoła.

10. W kruchcie kościoła polecamy stoisko Caritas.

11. Suchą żywność i środki czyszczące dla najbardziej potrzebujących - można składać do kosza przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

12. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy błogosławieństwa Bożego przez wstawiennictwo Świętej Rodzin z Nazaretu.
ks. proboszcz i księża wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 834 utworzono : 2015-12-13 21:36 Do góry