Środa, 08 maja 2024 r. imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława Środa VI tygodnia okresu wielkanocnego | Uroczystość Św. Stanisława

III Niedziela Adwentu - ogłoszenia duszpasterskie - 13 XII 2020 r.

- Serdecznie zachęcamy do udziału w inicjatywie Instytutu Pamięci Narodowej uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce. Akcja „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności” polega na postawieniu w oknie swoich domów/mieszkań zapalonych świec, dzisiaj o godz. 19:30, co byłoby bezpośrednim nawiązaniem do historycznych gestów św. Jana Pawła II oraz Ronalda Regana, Prezydenta Stanów Zjednoczonych, którzy pamiętnego 13 grudnia 1981 r. w ten właśnie sposób - w Pałacu Apostolskim oraz w Białym Domu - wyrazili swój sprzeciw wobec polityki władz komunistycznych w Polsce.
- Uprzejmie informujemy, że obchody 50. rocznicy protestu szczecińskich robotników - jednego z najważniejszych i najtragiczniejszych wydarzeń naszego miasta i regionu, które miały miejsce 17 grudnia 1970 roku, ze względu na trwającą pandemię będą miały zasadniczo charakter prywatny. Zachęcamy wszystkich Szczecinian do pamięci i modlitwy za ofiary tego wolnościowego, robotniczego zrywu.
- W tym tygodniu, swoje urodziny będą obchodzić: w poniedziałek,14 grudnia br. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga, a 17 grudnia Ksiądz Biskup Henryk Wejman. Księżom Biskupom życzmy obfitości Bożych łask, a Kapłanów i wiernych prosimy o modlitwę w intencji Dostojnych Jubilatów.
1. Roraty codziennie o godz. 6.30.

2. W środę, 16 grudnia br., po Mszy Świętej wieczornej - modlitwę różańcową za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i św. Jana Pawła II ofiarujemy w intencji o jedność Polaków i uwolnienie od epidemii koronawirusa.

3. Serdeczne dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie naszej Parafii oraz na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wchodzie.

4. Poświęcone opłatki wigilijne są do nabycia u Sióstr .

5. W niedzielę, 20 grudnia br., na placu przed kościołem będzie możliwości otrzymać choinek za dobrowolna ofiarę na Dom Samotnej Matki w Poczerninie.

6. W Wigilię Bożego Narodzenia w naszej Parafii będą sparowane w tym roku trzy Pasterski - o godz. 20.30, 22.00 i 24.00.

7. Z powodu epidemii, w styczniu 2021 r., nie będzie tradycyjnej kolędy u rodzin. W dniu, w którym miałaby być kolęda, będzie sprawowana Msza św. o godz. 18.00 w int. mieszkańców danej ulicy. Plan Mszy Świętych będzie opublikowany na stronie internetowej Parafii oraz będzie dostępny na stolikach z prasą.

8. Zbiórka makulatury na misje będzie od 18 do 20 grudnia br.

9. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy błogosławieństwa Bożego przez wstawiennictwo Świętej Rodzin z Nazaretu.

10. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do Domu Boga Ojca odeszli śp. Eugeniusz ORDO, Wanda MATUSIAK, Andrzej SMOLIŃSKI, Kazimierz URBANEK i Barbara BURZYŃSKA - LUSTIGE. Za wszystkich zmarłych Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

KSIĄDZ PROBOSZCZ I KSIĘŻA WIKARIUSZE
Drukuj cofnij odsłon: 545 utworzono : 2020-12-12 21:15 Do góry