Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

III Niedziela Wielkanocna - ogłoszenia duszpasterskie 30 IV 2017 r.

1. W poniedziałek, 1 maja rozpoczynamy miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowa codziennie o godz. 17.30. a przy figurze Świętego Jana Pawła II na Jasnych Błoniach o godz. 20.30.

2. W środę, 3 maja przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Korony Polskiej, Patronki naszego kościoła oraz Święto Konstytucji 3 Maja. Msze Święte będą sprawowane u nas według planu niedzielnego. Msza Święta odpustowa w intencji Ojczyzny będzie o godz. 18.00, a po Mszy Świętej wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.
Tego samego dnia, zapraszamy maturzystów na Mszę Świętą w ich intencji o godz. 16.00.

3. Do 4 maja w Sali Rycerskiej Urzędu Wojewódzkiego można zwiedzać wystawę z okazji 226 r. uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Bogactwem wystawy jest Księga Metryki Litewskiej zawierająca oryginalny Rękopis Konstytucji 3 maja (wstęp wolny).

4. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w piątek, 5 maja o godz. 19.00.

5. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. rano i po popołudniu od godz. 17.00.

6. Chorych odwiedzimy w sobotę według wcześniejszych ustaleń z rodzinami.

7. Nabożeństwo wynagradzające w pierwszą sobotę maja będzie po Mszy Świętej o g. 18.00.

8. W niedzielę, 7 maja o godz. 12.00 - przeżywać będziemy w naszej Parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.

9. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej będzie w niedzielę, 14 maja o godz. 13.30.

10. W miniony piątek, nasza Parafia otrzymała od Księdza Arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego Metropolity Lwowskiego relikwie Świętego Jana Pawła II.

11. W ramach Krucjaty Różańcowej w maju będziemy się modlić za wszystkich mieszkańców ul.: Wawrzyniaka, Beyzyma, Gorkiego, Bogumiły, Spółdzielczej, Soplicy, Leszczyńskiego, Zaleskiego i Traugutta. Pamiętajmy również o modlitwie za sąsiadów.

12. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii.

13. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy zdrowia duszy i ciała oraz wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Korony Polskiej i Świętej Rodziny - Patronki naszej Parafii.

14. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do domu Boga Ojca odszedł śp.: Jerzy Gapski. Za wszystkich zmarłych z naszych rodzin i byłych mieszkańców Szczecina - Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

ks. proboszcz i księża wikariusze
Drukuj cofnij odsłon: 813 utworzono : 2017-04-30 18:32 Do góry