Środa, 02 maja 2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta Czwartek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Atanazego

IV Niedziela Wielkiego Postu - ogłoszenia duszpasterskie - 22.03.2020 r.

1. Przypominamy, że Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko - Kamieński udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta dla całej Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej.

2. Ze względu na epidemię serdecznie prosimy pozostać w domu i uczestniczyć w Liturgii Mszy Świętej niedzielnej transmitowanej przez telewizję, radio lub Internet. W tym czasie zachowujemy postawy takie same jak na Eucharystii w kościele. W czasie uczestnictwa w transmisji Mszy Świętej możemy także przyjąć Komunię duchową. Ojciec Święty Jan Paweł II odnośnie do Komunii duchowej wspomina zachętę św. Teresy od Jezusa: Kiedy nie przystępujecie do Komunii (sakramentalnej) i nie uczestniczycie we Mszy św.(w kościele) najbardziej korzystną praktyką jest Komunia duchowa(…). Dzięki niej obficie jesteście naznaczeni miłością naszego Pana”. Ważne by w sercu wzbudzić pragnienie przyjęcia Chrystusa w Eucharystii. Propozycje transmisji Mszy Świętych i Gorzkich Żali są w załączniku.

3. W środę, 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Po każdej Mszy Świętej zawierzymy naszą Parafię Niepokalanemu Sercu Matki Bożej. Zachęcamy również do podjęcia lub ponowienia DUCHOWEJ ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO.

4. Kościół, w tygodniu jest dostępny dla wiernych jak do tej pory. Okazja do spowiedzi św. codziennie podczas każdej Mszy Świętej oraz dodatkowo od godz. 12.00 do 13.00 i od godz. 17.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja indywidualna, codziennie od godz. 17.00 do 18.00.

5. Informujemy, że niezależnie od dokładnego mycia rąk przed Mszą Świętą w zakrystii, księża przed rozdawaniem Komunii świętej zawsze przy ołtarzu jeszcze dodatkowo dezynfekują dłonie specjalnym płynem, który stoi na stoliku w prezbiterium.

6. Zachęcamy aby wierni wchodzący do kościoła skorzystali ze środka do dezynfekcji rąk, który jest na stoliku obok półek z prasą katolicką.

7. W związku z epidemią, odwołany jest termin bierzmowania (27 III br. ). Nowy termin będzie podany po Świętach Wielkanocnych.

8. Biorąc pod uwagę zamknięcie kaplicy pogrzebowej na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie od 24 marca br., uroczystości pogrzebowe będą bezpośrednio przy grobie w obecności rodziny i najbliższych. Formalności związane z pogrzebem ustalamy w kancelarii parafialnej.

9. Prosimy o stosowanie się do zarządzeń SŁUŻB SANITARNYCH I MINISTERSTWA ZDROWIA. Dbajmy o częste mycie rąk i unikajmy bliskości z innymi ludźmi na ulicy, w urzędach czy w sklepach.

10. W modlitwach codziennych pamiętajmy o ofiarach epidemii, o pracownikach i wolontariuszach Służby Medycznej i Sanepidu, oraz o wszystkich, którzy służą i chronią nas przed koronawirusem. Pamiętajmy także o sobie nawzajem.

11. Jako Wasi kapłani codziennie o godz. 20.30 - łączymy się z Wami modlitwą różańcową, tak aby o godz. 21.00 uczestniczyć w Apelu Jasnogórskim transmitowanym codziennie przez TV Trwam z kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze.

12. Ten szczególny czas niech będzie dla nas okazją do częstszej modlitwy przebłagania i głębokiej prośby do Boga Wszechmocnego o ocalenie ludzi przed epidemią w kraju i na świecie. Wykorzystajmy ten niezwykły Wielki Post.

Ks. Proboszcz i Księża Wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 731 aktualizowano: 2020-03-25 07:28 Do góry