Niedziela, 28 kwietnia 2024 r. imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa IV Niedziela okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Piotra Chanela, św. Ludwika Marii Grignion de Monfort

Niedziela - ogłoszenia parafialne - 5 I 2020 r.

1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca - dzisiaj o godz. 17.15.

2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, 6 stycznia br., Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane wg planu niedzielnego. Poświecenie kredy i kadzidła - będzie na zakończenie każdej Mszy Świętej.

3. We wtorek, 7 stycznia br., przypada 62 r. śm. Ks. Bpa Teodora Benscha, pierwszego biskupa na Pomorzu Zachodnim. W Boże Narodzenie 1957 r. śp. Ksiądz Biskup gościł w naszej parafii. Podczas kazania zasłabł na ambonie. Zmarł 7 stycznia 1958 r. - w wieku 55 lat. Po uroczystości żałobnej w naszym kościele, ciało zmarłego Biskupa przewieziono do Gorzowa Wielkopolskiego i 11 stycznia 1958 r. pochowano w katedrze gorzowskiej. Tablica upamiętniająca śp. Ks. Bpa Teodora Benscha znajduje się na ścianie w kruchcie naszego kościoła.

4. Zainteresowanych parafialną pielgrzymką do Fatimy i Santiago de Compostela zapraszamy na spotkanie w niedzielę, 19 stycznia br. o godz. 16.00. Pielgrzymka planowana jest od 14 do 21 września br.

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na cele charytatywne i parafialne.

6. Serdeczną wdzięczność wyrażamy rodzinom, które odwiedziliśmy podczas kolędy za wspólną modlitwę, okazaną gościnność i ofiary złożone na cele kościelne. Serdecznie dziękujemy za troskę i życzliwość dla naszych ministrantów.

7. Plan kolędy:
Dzisiaj: - ul. Leszczyńskiego
Wtorek, 7 I br. - ul. J. Soplicy i Spółdzielcza
Środa, 8 I br., - ul. Beyzyma i Zaleskiego
Czwartek, 9 I br., - ul. Bogumiły oraz ul Gorkiego od nr 3 do 24.
Piątek, 10 I br., - ul. Gorkiego od 25 do 35, oraz ul.: Przybyszewskiego, Bałuckiego.
Siemiradzkiego i pl. J. Wujka .
Sobota, 11 I br., - ul. Traugutta, Lindego, Waryńskiego - część naszej parafii,
oraz ul.: Tetmajera, Bajana, Łukasiewicza i Międzyparkowa.
Niedziela, 12 I br., - ul. Ogińskiego i Moniuszki, oraz ul. Niedziałkowskiego od nr 19 do 26.

8. Dokładny plan kolędy na stronie internetowej naszej parafii. Prosimy również powiadomić sąsiadów o kolędzie.

9. W styczniu kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 9.00 do 10.00.

10. Gościom i parafianom życzymy, wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

11. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do domu Boga Ojca odeszli śp.: Antonina Kozłowska, Leszek Kowal i Stanisława Szychowicz. Za wszystkich zmarłych, Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

KSIĄDZ PROBOSZCZ I KSIĘŻA WIKARIUSZE

Drukuj cofnij odsłon: 730 aktualizowano: 2020-01-05 21:32 Do góry