Czwartek, 02 maja 2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta Czwartek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Atanazego

Niedziela Zesłania Ducha Świętego - Ogłoszenia duszpasterskie - 23 V 2021 r.

Komunikaty Kurii Metropolitalnej: „Zapraszamy członków wspólnot, stowarzyszeń, grup modlitewnych i ruchów kościelnych na Archidiecezjalny Dzień Jedności Wspólnot przeżywany w naszej Archidiecezji w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, tj. poniedziałek, 24 maja br. Modlitwa odbędzie się w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie, gdzie o godz. 18.00 odbędzie się Msza Święta, a po liturgii nastąpi adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Ojczyzny, zakończona Apelem Maryjnym. Zapraszamy delegacje zrzeszeń katolickich do wspólnej modlitwy, która będzie stanowić wyraz jedności i rozpocznie Tydzień Ewangelizacji.”

„Zapraszamy wiernych do udziału we Mszy Świętej w intencji śp. Księdza Biskupa Jana Gałeckiego, w 30. dniu po śmierci. Odbędzie się ona pod przewodnictwem Księdza Biskupa Henryka Wejmana w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie w czwartek, 27 maja br. o godz. 18.00.” Tego samego dnia Msza Święta za śp. Ks. Bpa Jana Gałeckiego w naszym kościele będzie sprawowana o godz. 7.00.

1. W piątek, 28 maja br. przypada 40. rocznica śmierci Sługi Bożego Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski. Beatyfikacja Księdza Kardynała będzie we wrześniu br., w Warszawie.

2. We wspomnienie liturgiczne św. Urszuli Ledóchowskiej w sobotę, 29 maja br., ks. Tomasz Kancelarczyk będzie obchodził 22. rocznicę święceń kapłańskich. Z tej okazji Księdzu Tomaszowi życzmy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Bożej.

3. Wszystkim Mamom z okazji przypadającego 26 maja Dnia Matki, życzmy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Bożej Pięknej Miłości.

4. W Uroczystość Bożego Ciała, 3 czerwca br., procesja eucharystyczna wyruszy z naszego kościoła po Mszy Świętej o godz. 9.00.

5. Parafianom i Przyjaciołom naszej Parafii, Solenizantom i Jubilatom życzymy wszelkich łask Bożych za przyczyną Świętej Rodziny - Patronki naszej Parafii.

6. Przy wyjściu z kościoła polecamy prasę katolicką.

7. Serdecznie dziękujemy Parafianom i Przyjaciołom za troskę modlitewną i materialną o naszą Parafię.

8. Zbiórka makulatury i plastikowych nakrętek będzie w piątek i w sobotę, 28 i 29 maja br.

9. Rodzinom, które doświadczyły śmierci bliskich, składamy wyrazy współczucia. Za wszystkich dusze w czyśćcu cierpiące - Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Proboszcz i Księża Wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 363 utworzono : 2021-05-23 21:19 Do góry