Sobota, 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty Sobota IV tygodnia okresu wielkanocnego

Niedziela Dobrego Pasterza - ogłoszenia duszpasterskie - 26 IV 2015 r.

1. W środę, 29 kwietnia przypada 8. r. śmierci ks. abpa Kazimierza Majdańskiego a w piątek, 1 maja - 5. r. śmierci ks. abpa Zygmunta Kamińskiego. W intencji zmarłych Pasterzy naszej Archidiecezji zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem ks. abpa Andrzeja Dzięgi w Bazylice Archikatedralnej we wtorek, 28 kwietnia o godz. 18.00. Liturgię poprzedzi modlitwa przy Krypcie Biskupów Szczecińsko-Kamieńskich o godz. 17.45.

2. Nauki przedślubne w środę o godz. 19.00

3. Od piątku, 1 maja nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30, a przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach o godz. 20.30.

4. Okazja do spowiedzi św. w pierwszy piątek miesiąca rano i po południu od godz. 17.00.

5. W piątek, 1 maja jest dyspensa od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę, 2 maja rozpoczynamy pięć pierwszych sobót miesiąca. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i okazja do spowiedzi św.

7. W niedzielę, 3 maja - uroczystość Królowej Korony Polskiej i święto Konstytucji 3 Maja.
Rocznica Pierwszej Komunii Świętej o godz. 13.30, a Msza Święta odpustowa za Ojczyznę o godz. 18.00.

8. Maturzystów zapraszamy na Mszę Świętą w ich intencji 3 maja o godz. 18:00.

9. W niedzielę, 3 maja zapraszamy do udziału w festynie rodzinno - patriotycznym. W programie: gry i zabawy dla dzieci, grill, zabawa fantowa, kiermasz książek, festiwal ciast, parafialna spiżarnia, a o godz. 19.00 wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

10. Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” - organizuje w dniach od 6 do 11 maja - wyjazd do Rzymu połączony Marszem dla Życia w Wiecznym Mieście. Koszt wyjazdy 650 zł.

11. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszego kościoła i na pomoc kościołowi na Ukrainie. Dzisiaj Caritas zbiera datki na dzieła charytatywne podejmowane w Archidiecezji i w Parafii.

12. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy zdrowia oraz wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo Świętej Rodzinny.

13. W ramach projektu „Oczyść dom i świat z elektrośmieci - DAJ NADZIEJĘ żyjącym bez dachu na Krańcu Swiata, w piątek 8 maja w naszej Parafii będzie jednodniowa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

14. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do domu Boga Ojca odeszli śp.: Krystyna Opaluch, Danuta Gościcka i Paweł Sok. Za wszystkich zmarłych - Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Szczęść Boże - ks. proboszcz i księża wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 1119 aktualizowano: 2015-04-30 20:11 Do góry