Niedziela, 28 kwietnia 2024 r. imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa IV Niedziela okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Piotra Chanela, św. Ludwika Marii Grignion de Monfort

Niedziela Miłosierdzia Bożego - Ogłoszenia duszpasterskie - 19 IV 2020 r.

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja indywidualna od godz. 15.00. Zachęcamy do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego w domach.

2. Przypominamy, że nasz kościół jest otwarty dla wiernych każdego dnia. Od poniedziałku do soboty wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji, od godz. 16.00 do 18.00. W tym czasie można skorzystać ze spowiedzi św. z zachowaniem przepisów sanitarnych.

3. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację zagrożenia zdrowotnego w naszej Ojczyźnie, do 10 maja br. Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko - Kamieński udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta dla wszystkich wiernych całej Archidiecezji oraz przebywających na jej terenie.

4. Od 20 kwietnia br., według nowych rozporządzeń Rządu Rzeczypospolitej Polskiej, w naszym kościele będzie mogło uczestniczyć we Mszy Świętej jednorazowo do 55 osób. Należy zachować odległość 2 m od drugiej osoby. Podobnie podczas przyjmowania Komunii Świętej prosimy o zachowanie wymaganego dystansu. Informujemy, że noszenie maseczek obowiązuje również w kościele.

5. Szanujmy personel medyczny, wolontariuszy, służby sanitarne i państwowe, pracowników sklepów, transportu i wszystkich pomagających w walce z koronawirusem. Pamiętajmy także o sobie nawzajem.

6. W czwartek, 23 kwietnia przypada uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Tego dnia, w naszej Parafii czcimy również św. Ojca Pio. Msza Święta o godz. 18.00 - będzie sprawowana w intencjach Ojczyzny oraz w intencjach indywidualnych.

7. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe, składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do domu Boga Ojca odeszli śp.: Władysława Sawicka, Mirosława Salach, Stefania Przybysz, Krystyna Chybowska i Bronisław Synowicz. Za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące, Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

8. Wszystkim mieszkańcom i przyjaciołom naszej Parafii życzymy zdrowia i Bożej cierpliwości w zachowaniu usilnej prośby „zostańcie w domach”.

9. Jako Wasi kapłani codziennie łączymy się z Wami modlitwą różańcową. Szczególnie pamiętamy o Was i Waszych rodzinach podczas każdej Mszy Świętej.

Jezu, ufam Tobie !

KS. PROBOSZCZ I KSIĘŻA WIKARIUSZE