Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

Niedziela Miłosierdzia Bożego- ogłoszenia duszpasterskie - 23 IV 2017 r.

Komunikat Kurii Metropolitalnej:
„W sobotę, 29 kwietnia br., będziemy obchodzić 10. rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Kazimierza Majdańskiego, a w poniedziałek, 1 maja br., 7. rocznicę śmierci śp. Księdza Arcybiskupa Zygmunta Kamińskiego. W tych dniach zapraszamy na Msze Święte w intencji zmarłych Pasterzy do Bazyliki Archikatedralnej o godz. 18.00, aby w modlitewnej i wdzięcznej pamięci zawierzać Miłosierdziu Bożemu zmarłych Arcybiskupów.”

1. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego - dzisiaj o godz. 15.00.

2. Pierwsza Komunia Święta dla I grupy będzie w niedzielę, 7 maja o godz. 12.00, a dla II grupy w sobotę, 13 maja o godz. 12.00.

3. Bierzmowanie zaplanowane jest w czwartek, 25 maja o godz. 18.00.

4. Serdecznie zapraszamy w dniach 1- 9 lipca 2017 r. na pielgrzymkę do Normandii i Bretanii we Francji. Szczegółowy program jest na stronie internetowej oraz na plakacie w gablocie przy kościele.

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii.

6. W odpowiedzi na wielokrotne wezwania Ojca Świętego Franciszka, decyzją Konferencji Episkopatu Polski w niedzielę, 30 kwietnia br., zostanie przeprowadzona ogólnopolska zbiórka do puszek, na pomoc mieszkańcom w Syrii.

7. W ramach programu Caritas Polska „RODZINA RODZINIE”, nasza Parafia zadeklarowała wsparcie finansowe rodzinie mieszkającej w Aleppo. Przez 6 miesięcy będziemy przekazywać 600,00 zł. na pomoc rodzinie Garbis Nalbandian.
Garbis Nalbandian mieszka w Aleppo z żoną Seta Sulahian. Mają dorosłą córkę Zabel. Jest to bardzo biedna rodzina bez źródeł dochodu i bez pracy. W Aleppo od 2 lat nie ma elektryczności i bieżącej wody. Rodzina potrzebuje środków na zakup dostępu do elektryczności (tzw. amperów), który stale drożeje w związku z przedłużającą się wojną. Potrzebują zakupić wodę, która jest dystrybuowana cysternami w mieście. Potrzebują również żywności, która w Aleppo jest obecnie bardzo droga. Potrzebują również opłacić koszty związane z wynajmem mieszkania.

8. Parafia pw. św. Brata Alberta Chmielowskiego w Szczecinie proponuje akcję duszpasterską - poświęcenie rowerów i motocykli - które odbywać się będzie przy kościele w ostatnią sobotę kwietnia, maja i czerwca o godz. 12.00. W tym roku z racji ogłoszonego w Polsce Roku Świętego Brata Alberta, Penitencjaria Apostolska udzieliła łaski Odpustu Zupełnego dla wszystkich pielgrzymów, którzy nawiedzą parafię pw. św. Brata Alberta w Szczecinie.

9. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo Świętej Rodziny Patronki naszej parafii.

10. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe, składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do domu Boga Ojca odeszli: śp.: Marian Libertowski, Anna Bandurowicz, Danuta Kołodziejska, Jan Biegajło. Za wszystkich zmarłych, Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

ks. proboszcz i księża wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 770 utworzono : 2017-04-22 20:55 Do góry