Czwartek, 31 maja 2024 r. imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili Piątek VIII tygodnia okresu zwykłego | Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny

Aktualności

Niedziela Palmowa - ogłoszenia duszpasterskie - 24.03.2024 r.

1. W tym roku w Niedzielą Palmową wpisuje się 80 rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionej Rodziny Ulmów, zamordowanej przez Niemców 24 marca 1944 r. w Markowej na Podkarpaciu. Józef i Wiktoria Ulmowie, ich sześcioro dzieci i siódme w czasie narodzin, oraz ukrywający się w ich domu Żydzi - zostali rozstrzelani przez Niemców. Na zakończenie Mszy Świętej błogosławimy wiernych relikwiami bł. Rodziny Ulmów. Po ogólnym błogosławieństwie można podejść do ołtarz po błogosławieństwo indywidualne lub rodzinne. Na stolikach z prasą katolicką są do wzięcia obrazki z naszymi Błogosławionymi Męczennikami.

2. W poniedziałek, 25 marca br., przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ponieważ w tym roku jest to czas Wielkiego Tygodnia, uroczystość ta w Liturgii Kościoła została przeniesiona na poniedziałek, 8 kwietnia br.

3. W Wielki Czwartek - Msza Święta Wieczerzy Pańskiej będzie sprawowana o godz. 19.00. Po liturgii - adoracja Najświętszego Sakramentu w „Ciemnicy” - okazja do spowiedzi świętej będzie do godz. 23.00.

4. W Wielki Piątek - adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej będzie od 7.00 do 18.30. Droga Krzyżowa o godz. 15.00.

5. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 19.00. Adoracja przy Bożym Grobie i okazja do spowiedzi świętej będzie do godz. 24.00. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża, będą przeznaczona na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

6. W Wielką Sobotę adoracja przy Bożym Grobie i okazja do spowiedzi świętej od godz. 7.00.

7. Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie od godz. 9.00 do 16.00, co pół godziny. Ofiary z okazji święconki będą przeznaczone na cele parafialne.

8. Wigilię Paschalną rozpoczniemy o godz. 21.00, - z procesją rezurekcyjną.

9. Uwaga! Z soboty na niedzielę, z 30 na 31 marca br., będzie zmiana czasu!

10. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, 31 marca br. – Pierwsza Msza Święta będzie rano o godz. 7.00. Następna o godz. 9.00. Pozostałe Msze Święte według planu niedzielnego.

11. W Poniedziałek Wielkanocny, 01.04. br., - Msze Święte będą sprawowane wg planu niedzielnego. W Wielki Czwartek i w Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

12. Parafianom i Gościom, Solenizantom i Jubilatom życzymy wszelkich łask Bożych na Wielki Tydzień i na Święta Wielkanocne.

13. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na cele kościelne, na dzieła charytatywne i na kwiaty do Bożego Grobu.

14. Rodzinom, które doświadczyły śmierci bliskich osób składamy serdeczne wyrazy współczucia. W minionych dniach do domu Boga Ojca odeszła Daniela RASIŃSKA. Za naszych zmarłych i za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące, Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Drukuj cofnij odsłon: 283 aktualizowano: 2024-04-07 21:26 Do góry
design szczecin, projektowanie stron internetowych Parafia rzymskokatolicka pw. Świętej Rodziny w Szczecinie ul. Królowej Korony Polskiej 28 | 70-485 Szczecin | tel. 091 423-70-70

© 2024 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone