Sobota, 27 kwietnia 2024 r. imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty Sobota IV tygodnia okresu wielkanocnego

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - w czasie epidemii koronawirusa - Ogłoszenia duszpasterskie - 12 IV 2020 r.

1. Dziękujemy wszystkim Parafianom i Przyjaciołom za duchową i modlitewną łączność z nami w tym szczególnym czasie Wielkiego Postu, Triduum Paschalnego i Zmartwychwstania Pańskiego.

2. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek Wielkanocny - Msze Święte są sprawowane wg planu niedzielnego.
3. Z powodu epidemii we Mszy Świętej może uczestniczyć do 5 osób. Tylko osoby, które zamówiły intencję Mszy Świętej.

4. Przypominamy, że na czas epidemii Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko - Kamieński udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta dla wszystkich wiernych całej Archidiecezji oraz przebywających na jej terenie, do dnia 19 kwietnia br.

5. W ramach nowenny przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego zachęcamy do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego. Od Wtorku Wielkanocnego wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji, codziennie od godz. 15.00. Nie ustawajmy w pokornej modlitwie do Boga Wszechmocnego o ocalenie ludzi przed epidemią w Polsce i na świecie. Pamiętajmy o chorych, personelu medycznym, wolontariuszach, służbach sanitarnych, państwowych, pracownikach sklepów, transportu i wszystkich pomagających w walce z koronawirusem. Pamiętajmy także o sobie nawzajem.

6. We wtorek, 14 kwietnia przypada 8 r. świeceń kapłańskich ks. Michała Mikołajczaka naszego wikariusza. Księdzu Michałowi życzymy wiele łask Bożych i opieki Matki Bożej w posłudze duszpasterskiej wśród wiernych Parafii Świętej Rodziny w Szczecinie.

7. Serdeczną wdzięczność w tym trudnym dla wszystkich czasie, wyrażamy za ofiary złożone na potrzeby naszej Parafii: indywidualnie, do skarbony oraz na konto parafialne: Bank Pekao Nr konta: 81 1240 3826 1111 0010 6697 3262. Większość parafii w Polsce funkcjonuje tylko z ofiar wiernych. W takiej sytuacji jest również nasza Parafia.

8. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe składamy wyrazy współczucia.

9. Jako Wasi kapłani codziennie łączymy się z Wami modlitwą różańcową. Szczególnie pamiętamy o Was i Waszych rodzinach podczas każdej Mszy Świętej.

10. Wszystkim życzymy wszelkich łask Bożych, zdrowia, Bożej cierpliwości i Bożego spokoju w sercu, a szczególnie wytrwałej ufności w Boże Miłosierdzie.

Chrystus Zmartwychwstał - Alleluja !
Prawdziwie Zmartwychwstał - Alleluja !

Ks. Proboszcz i Księża Wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 641 utworzono : 2020-04-11 16:49 Do góry