Czwartek, 09 maja 2024 r. imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola Czwartek VI tygodnia okresu wielkanocnego

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę po Uroczystości Bożego Narodzenia - 3 stycznia 2021 r.

1. Od wiosny minionego roku w naszej świątyni modliliśmy się nieustannie za chorych i za tych, którzy się nimi opiekują. Niestety i nas dotknął wirus.
Ks. Proboszcz Krzysztof ostatni raz w naszym kościele odprawił Mszę Świętą w Uroczystość Bożego Narodzenia 25 grudnia o godz. 12-tej, po której poddał się samoizolacji w swoim mieszkaniu na plebanii, gdyż czuł się słabo, a potem miał podwyższoną temperaturę. Od tamtego dnia nie miał kontaktu z pozostałymi księżmi. 30 grudnia w środę, poddał się testowi na koronawirusa, którego wynik jednak okazał się pozytywny, o czym dowiedział się w sylwestrowe popołudnie (czwartek). Ksiądz Krzysztof od 1 stycznia jest w szpitalu na oddziale cowidowym. Pozostali księża z parafii są dobrego zdrowia i samopoczucia ale tak na wszelki wypadek jeszcze przed pójściem księdza proboszcza do szpitala wyprowadzili się z domu parafialnego. Dlatego w naszym kościele sprawują Msze święte księża spoza naszej parafii. Od poniedziałku 4 stycznia posługę znów podejmą nasi księża. Prosimy wszystkich o modlitwę za księdza proboszcza Krzysztofa i za wszystkich zarażonych koronawirusem.

2. Biuro parafialne nieczynne do odwołania. Wszelkie sprawy należy załatwiać telefonicznie z ks. Michałem tel.509609223 albo z ks. Tomaszem tel. 608752142 . W sprawie pogrzebów także prosimy o telefon z którymś z tych księży.

3. Spowiedź święta w obecnej sytuacji parafii jest możliwa rano między Eucharystiami o godz. 7.00 i 8.00 oraz przed wieczorną Mszą Świętą od 17.30

4. W tym roku zamiast tradycyjnej wizyty duszpasterskiej - kolędy w Waszych domach, zapraszamy Wasze rodziny do kościoła na Mszę Świętą, którą w poszczególne dni będziemy odprawiali o godz. 18.00 w intencji mieszkańców konkretnych ulic naszej parafii. Harmonogram tych Mszy jest podany na stronie internetowej naszej parafii. Na zakończenie każdej Eucharystii kolędowej poświecimy wodę, którą wraz z pamiątkowym obrazkiem będzie można zabrać do swoich domów. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na utrzymanie świątyni i domu parafialnego. Do udziału w tych Mszach Świętych kolędowych serdecznie zapraszamy.

5. Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie zwane Świętem Trzech Króli 6 stycznia w środę. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego.

6. Prosząc o łaskę zdrowia polecajmy Dobremu Bogu naszego proboszcza ks. Krzysztofa i wszystkich chorych oraz pracowników służby zdrowia.

7. Tym, którzy doświadczyli śmierci bliskich osób składamy wyrazy współczucia, a wszystkich naszych ukochanych zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu - Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wieczny. Amen

Wasi duszpasterze

Drukuj cofnij odsłon: 790 utworzono : 2021-01-02 17:20 Do góry