Piątek, 10 maja 2024 r. imieniny: Antoniny, Izydory, Jana Piątek VI tygodnia okresu wielkanocnego

Pielgrzymka z Parafii pw. Świętej Rodziny w Szczecinie do Fatimy i Santiago de Compostela 14 - 21.09.2020 r.

Dzień 1, Poniedziałek, 14.09.2020 r.
Zbiórka przy Parafii. Transfer na lotnisko oraz przelot po Portugalii, przejazd do Fatimy, zakwaterowanie, kolacja, nocleg. Godziny lotu i wyjazdu ze Szczecina, zostaną podane po potwierdzeniu miejsc w liniach lotniczych.

Dzień 2, Wtorek, 15.09.2020 r.
Msza św., śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Fatimskiego – kaplicy Objawień, stojącej w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Bożej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Następnie zwiedzenie miejsc związanych z życiem Pastuszków. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka, Hiacynty i Łucji. Po południu czas na prywatną modlitwę a wieczorem możliwość udziału w nabożeństwie. Kolacja. Nocleg w Fatimie.

Dzień 3, Środa, 16.09.2020 r.
Msza św. i śniadanie. Przejazd do miejscowości Batalha – zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Bożej Zwycięskiej – wspaniałe arcydzieło gotyku, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do miejscowości Alcobaca, gdzie znajduje się gotycki klasztor cystersów, z grobowcami bohaterów romantycznej legendy – króla Pedro I i jego ukochanej Ines de Castro. Po południu wyjazd nad Atlantyk do Nazare, dawnej uroczej wioski rybackiej oraz starego Sanktuarium Maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Odpoczynek na pięknej plaży. Wieczorem powrót do hotelu do Fatimy na kolację, dla chętnych udział w różańcu i procesji ze świecami, nocleg.

Dzień 4, Czwartek, 17.09.2020 r.
Śniadanie. Przejazd do Lizbony: dzielnica Belem z klasztorem Hieronimitów, Pomnik Odkrywców, którzy z Lizbony wyruszali na podbój Nowego Świata, Katedra Se, kościół Św. Antoniego z Lizbony – stojący w miejscu narodzin Świętego Antoniego, Msza św., średniowieczna dzielnica Alfama. Następnie przejazd do Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty przylądek Europy. Wspaniała panorama Atlantyku z perspektywy 140-metrowego urwiska. Powrót do hotelu do Fatimy, kolacja i nocleg.

Dzień 5, Piątek, 18.09.2020 r.
Śniadanie, wykwaterowanie przejazd i zwiedzanie Bragi – dawnej siedziby prymasa Portugalii. Zwiedzanie Sanktuarium Dobrego Jezusa pięknie położonego na wzgórzu, Msza św. Sanktuarium. Przejazd do hotelu w okolicach Santiago de Compostela (Hiszpania) - zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 6, Sobota, 19.09.2020 r.
Śniadanie, przejazd do Santiago de Compostela, zwiedzanie jednego z najstarszych (po Jerozolimie i Rzymie) ośrodków pielgrzymkowych chrześcijaństwa. Katedra z grobem św. Jakuba Większego Apostoła, Msza św., następnie spacer ulicami miasta. Kolacja i nocleg w okolicach Santiago de Compostela.

Dzień 7, Niedziela, 20.09.2020 r.
Śniadanie, powrót do Portugalii, Przejazd do Porto – miasta słynącego ze wspaniałych win. Placa de Liberdade z pomnikiem Piotra IV, Ratusz Miejski, Dworzec Sao Bento, Katedra Se, Kościół św. Franciszka z niezwykłym wyposażeniem wnętrza, Ribeira (nabrzeże rzeki Douro). Następnie zwiedzanie magazynów wina porto połączone z degustacją i omówieniem produkcji. Następnie przejazd na ostatni nocleg do Fatimy, zakwaterowanie, kolacja, udział w różańcu i procesji ze świecami, nocleg.

Dzień 8, Poniedziałek, 21.09.2020 r.
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Transfer na lotnisko w Lizbonie, powrót do Szczecina. Godziny lotu zostaną podane po zatwierdzeniu przez linie lotnicze.

Cena : 3.490,00 zł.
Cena zawiera:
• Transfer lotniskowy Szczecin-Berlin-Szczecin
• 7 noclegów HB (śniadania i obiadokolacje)
• Bilet lotniczy na trasie Berlin- Lizbona -Berlin (kalkulowany bilet do 1000 zł w 2 strony)
• Transport autokarem zgodnie z programem po Portugalii i Hiszpanii
• Opiekę pilota na całej trasie
• Ubezpieczenie
• Obowiązkową składkę UFG
• Zestaw słuchawkowy tour guide
• Śpiewnik dla każdego uczestnika

Cena nie zawiera
Biletów wstępów, tax klimatycznych, opłat drogowych niezbędnych do realizacji programu – 70 euro płatne w autokarze.

Zgłoszenia w BIURZE PODRÓŻY SANTA KLARA ul. Niemierzyńska 24, 71-436 Szczecin, tel. 509647021 lub w Parafii pw. Świętej Rodziny w Szczecinie

BIURO PODRÓŻY SANTA KLARA, ul. Niemierzyńska 24 71-436 Szczecin
e mail : biuro@santaklara.pl / www.santaklara.pl tel. 509647021