Niedziela, 28 kwietnia 2024 r. imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa IV Niedziela okresu wielkanocnego | Wspomnienie dowolne Św. Piotra Chanela, św. Ludwika Marii Grignion de Monfort

V Niedziela Roku - ogłoszenia duszpasterskie - 09.02 2020 r.

1. We wtorek, 11 lutego - przypada liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Msza Święta z udzieleniem SAKRAMENTU CHORYCH będzie sprawowana w naszym kościele o godz. 10.00. Do udziału serdecznie zapraszamy.

2. W środę, 12 lutego - Msza Święta o godz. 18.00 będzie sprawowane między innymi w intencji rodziców, którzy przedwcześnie utracili swoje dzieci.

3. W piątek, 14 lutego czcimy św. Cyryla Mnicha i Metodego Biskupa - Patronów Europy. W tym dniu przypada również św. Walentego – patrona chorych na epilepsję (padaczkę).

4. W sobotę, 15 lutego przypada liturgiczne wspomnienie bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Siostry Faustyny Kowalskiej, apostoła Miłosierdzia Bożego i założyciela Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego.

5. Kustosz Sanktuarium Dzieci Fatimskich w Szczecinie zaprasza wszystkich wiernych do udziału w uroczystościach odpustowych, które odbędą się 22 lutego br. o godz. 17.00. Przygotowaniem do tej uroczystości będzie nowenna do Dzieci Fatimskich w dniach od 13 do 21 lutego br. rozpoczynająca się o godz. 17.30. W dniach trwania nowenny zostanie już po raz kolejny podjęta modlitwa i post ścisły w intencji dzieci i rodziców Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Osoby pragnące włączyć się w tę formę modlitwy błagalnej proszone są o kontakt telefoniczny z Kustoszem Sanktuarium (tel. 501 082 510) w celu uzgodnienia terminu postu i modlitwy.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby parafialne oraz na pomoc zakonom klauzurowym.

7. W piątek, z okazji św. Walentego zapraszamy dzieci na Mszę Świętą o godz. 9.15, a po Mszy Świętej na zabawę walentynkową w Auli im. Jana Pawła II, którą organizuje Świetlica Środowiskowa działająca przy naszej Parafii.

8. W ramach ferii zimowych, na kilka dni do Zakopanego pojechał ks. Michał z grupą młodzieży z Liceum Katolickiego. Natomiast, 17 lutego - ks. Michał pojedzie na kilka dni, również do Zakopanego, z naszymi ministrantami.

9. Nauki przedślubne rozpoczniemy w środę, 19 lutego o godz. 19.00 - w salce przy zakrystii.

10. Parafianom i Gościom, solenizantom i jubilatom, życzymy wszelki łask Bożych za przyczyną Matki Bożej z Lourdes i Św. Walentego.

11. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe składamy wyrazy współczucia. Msza Święta za zmarłych w styczniu, będzie sprawowana we wtorek, 11 lutego o godz. 18.00. Za wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące, Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Ks. Proboszcz i Księża Wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 559 utworzono : 2020-02-09 18:07 Do góry