Piątek, 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda Piątek IV tygodnia okresu wielkanocnego

V Niedziela Wielkanocna - ogłoszenia duszpasterskie 3 V 2015 r. MB Królowej Korony Polskiej i Konstytucji 3 Maja

1. Nabożeństwa majowe codziennie - o godz. 17.30, a przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach o godz. 20.30.

2. W środę, 6 maja o godz. 12.00 - w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie sprawowana Msza św. dziękczynna za 70 lat posługi Księży Chrystusowców w Szczecinie.

3. W sobotę, 9 maja o gody. 11.00 - wyruszy procesja z relikwiami św. Floriana od Straży Pożarnej przy ul. Grodzkiej do Bazyliki Św. Jana Chrzciciela; o godz. 12.00 - Msza św. w intencji Ojczyzny.

4. We wtorek, 5 maja o godz. 16.00 wystąpi w naszym kościele Orkiestra Perkusyjna Gamelan. Koncert będzie zwieńczeniem Dnia Godności Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

5. Zapraszamy do udziału w Diecezjalnej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin do Sanktuarium Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Trzebiatowie, która odbędzie się w sobotę, 16 maja br. Podczas Mszy Świętej o godz. 11.00 będziemy dziękować Bogu za łaski, które przez Maryję są wypraszane w Sanktuarium, szczególnie dla małżonków i rodzin.

6. Solenizantom, jubilatom, parafianom i gościom, życzymy zdrowia oraz wszelkich łask Bożych przez wstawiennictwo Świętej Rodziny z Nazaretu.

7. Sekcja Polska Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” organizuje w piątek, 8 maja zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dzięki zepsutym i niepotrzebnym pralkom, odkurzaczom, telewizorom, kuchenkom, komputerom itp., możemy nieść pomoc na terenach misyjnych. Ktoś na końcu świata będzie miał możliwość nauki czy dostęp do pitnej wody. Zużyty sprzęt składamy w miejscu zbierania makulatury do godz. 18.00.

8. W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka w niedzielę, 10 maja będzie zbiórka do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu.

9. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do domu Boga Ojca odeszli śp.: Teresa Gola, Edward Konieczny, Irmina Zakrzewska. Za wszystkich zmarłych - Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

ks. proboszcz i księża wikariusze

Drukuj cofnij odsłon: 907 aktualizowano: 2015-05-03 15:39 Do góry