Czwartek, 02 maja 2024 r. imieniny: Longiny, Toli, Zygmunta Czwartek V tygodnia okresu wielkanocnego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Atanazego

V Niedziela Wielkanocna - ogłoszenia parafialne - 2 V 2021 r.

1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj o godz. 17.15.

2. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30, a przy figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach o godz. 20.30.

3. W poniedziałek, 3 MAJA przypada uroczystość MATKI BOŻEJ KRÓLOWEJ KORONY POLSKI, Patronki naszego kościoła oraz ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA. Msze Święte będą sprawowane w naszym kościele o godz.: 7.30, 9.00. 10.30, 12.00 - w intencji Ojczyzny, 16.30 i 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.30. Na Mszę Świętą o godz. 16.30 zapraszamy tegorocznych maturzystów.

4. We wtorek, 27 kwietnia 2021 r. br. o godz. 7.00 w szpitalu wojskowym w Szczecinie, z powodu ciężkiej niewydolności oddechowej spowodowanej zakażeniem wirusem Covid - 19, odszedł do Pana ks. bp Jan Gałecki. Uroczystości pogrzebowe odbyły się w sobotę, 1 maja br. w katedrze szczecińskiej. Śp. ks. bp Jan został pochowany w grobowcu kapłańskim na Cmentarzu Centralnym. W przeddzień pogrzebu 30 kwietnia o godz. 18.00, Mszę Świętą żałobną za zmarłego Księdza Biskupa odprawił w naszym kościele ks. abp Andrzeja Dzięga Metropolita Szczecińsko - Kamieński. Natomiast we wtorek, 4 maja br., tydzień po śmierci ks. bpa Jana, Mszę Świętą żałobną w naszym kościele o godz. 18.00 będzie sprawował ks. bp Henryk Wejman. Do wspólnej modlitw za zmarłego ks. bpa Jana Gałeckiego serdecznie zapraszamy.

5. W sobotę, 8 maja br., w uroczystość św. STANISŁAWA biskupa i męczennika - Głównego Patrona Polski, w naszej parafii do Pierwszej Komunii Świętej w 4 grupach przystąpią kolejne dzieci. Tego dnia nasz ks. Proboszcz Krzysztof obchodzić będzie 44 rocznicę świeceń kapłańskich. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Krzysztofie.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na utrzymanie naszej Parafii.

7. Parafianom i Przyjaciołom naszej Parafii, Solenizantom i Jubilatom życzymy wszelkich łask Bożych i opieki Matki Bożej Królowej Korony Polskiej.

8. Na stoliku z prasą plecamy tygodnik “Niedziela” i dwumiesiecznik “Miłucie się”, a przed kościołem kiermasz ciat, z którego dochód przeznaczony jest na pomc bardzo chorej 17 - letniej Weronice.

9. Rodzinom, które przeżywają wydarzenia losowe składamy wyrazy współczucia. W minionych dniach do domu Boga Ojca odeszli śp.: Feliks RAJCHETR i Danuta WARCIAK. Za wszystkich zmarłych oraz za ofiary epidemii, Dobry Jezu, a nasz Panie - daj im wieczne spoczywanie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Drukuj cofnij odsłon: 478 aktualizowano: 2021-05-03 11:31 Do góry